{itpsharepoint}

2012. gada 27. – 29. janvārī Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Lielajā zālē jau 17. gadu notika Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss.  Šogad tas notika Edvarda Grīga zīmē.  Grīga mūzika ir kļuvusi par neatņemamu Norvēģijas nacionālās identitātes daļu un tieši izcilajam norvēģu komponistam pieder vārdi, ko konkursa organizētāji novēlēja arī jaunajiem izpildītājiem:

Mākslai ir jāaizsniedz ikviens, īpaši tāpēc, ka tā runā no sirds uz sirdi!

Konkursā piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi – 2. klases sitaminstrumentu spēles audzēknis Rihards Rauza (ped. Romāns Ivanovs, KCM Jeļena Paura), 4. klases saksofona spēles audzēknis Mārtiņš Dzindzuks (ped. Romāns Ivanovs, KCM Jeļena Paura), 4. klases saksofona spēles audzēkne Agnija Silicka (ped. Haralds Bauga, KCM Svetlana Sergejeva) un 5. klases klarnetes spēles audzēkne Sigita Kuzmina (ped. Haralds Bauga, KCM Svetlana Sergejeva).

Konkursā veiksmīgu izpildījumu sniedza Agnija Silicka, soprāna saksofona grupā iegūstot III vietu, un Sigita Kuzmina, klarnetes grupā iegūstot III vietu. 2012. gada 18. februārī meitenes piedalījās konkursa noslēguma koncertā „Bravo – bravissimo!”, kurš notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā un kurā tika arī apbalvoti konkursa laureāti. Koncertā piedalījās Latvijas Universitātes pūtēju orķestris (diriģents – Jānis Puriņš, Aleksandrs Kūpss/ASV), bet solisti bija konkursa uzvarētāji. Meitenēm bija iespēja muzicēt konkursa laureātu koporķestrī, izpildot populāro Johannesa Hanssena Valdresmaršu kā arī atsevišķi instrumentu ansambļos.

Konkursa laureāti pretendē uz mūziķu vietām Latvijas jauniešu pūtēju orķestrī, kurš 2012. gada jūlijā piedalīsies V pasaules jauniešu mūzikas festivālā – konkursā Cīrihē/Šveicē, uz kuru dosies arī mūsu skolas audzēkne Sigita Kuzmina.

Apsveicam Agniju, Sigitu un pedagogus!!!

XVIII Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss notiks 2013. gada 25. – 27. janvārī.