{itpsharepoint}

Viva la Music Jau trešo gadu Daugavpils Mūzikas vidusskola ieskandināja pavasari ar Starptautisko Jauno mūziķu konkursu VIVA LA MUSICA. Šogad konkurss tika veltīts vienam no klasiskās mūzikas pamatlicējiem – Vīnes klasiķim Jozefam Haidnam (1732 – 1809), kuram šopavasar svinēsim 280. gadadienu kopš viņa dzimšanas.

Šoreiz konkurss sveica ne tikai jaunos pianistus, bet gan visu instrumentu spēles meistarus un arī vokālistus, jo Haidna mūzika radīta visiem bez izņēmumiem un nepazīst robežas. Tā ir gaismas nesēja, prieka avots un pavasara atmodas dzirksts!

Tā skan konkursa bukleta ievadvārdi. Un tik tiešām trīs pavasara dienas Daugavpilī (18.04. – 20.04.) sasauca vienkopus prāvu jauno mūziķu pulku. No malu malām sabrauca mazi un lieli pianisti, vijolnieki, čellisti, altisti, kontrabasisti, flautisti, saksofonisti, obojisti, koklētāji, akordeonisti un vokālisti, viņu pedagogi, vecāki un līdzjutēji.

Konkursu vērtēja starptautiska žūrija. Dalībnieki uzstājās trijās vecuma grupās. Obligātais nosacījums visiem bija – J.Haidna skaņdarba izpildījums. Latvija, protams, bija visplašāk pārstāvēta. Konkursā piedalījās audzēkņi no sešām Latvijas mūzikas vidusskolām un trīsdesmit mūzikas skolām. Krieviju pārstāvēja audzēkņi no divām Kaļiņingradas mūzikas skolām, Baltkrieviju – audzēkņi no Polockas mūzikas skolas un no divām Gomeļas mūzikas skolām, bet Lietuvu – audzēkņi no Visaginas un Priekules mūzikas skolām.

Mūsu skolu pārstāvēja II kursa vijolniece Zane Kurme, savā vecuma grupā iegūstot III vietu ( pedagogs Gaļina Kolotuhina, KCM Žanete Solovjeva), un III kursa kontrabasists Einārs Everss, iegūstot I vietu ( pedagogs Mārtiņš Blumbergs, KCM Žanete Solovjeva). Koncertmeistare Žanete Solovjeva saņēma atzinības rakstu par augstu profesionālu sniegumu.

Apsveicam mūsu skolas audzēkņus, pedagogus un pateicamies par ieguldīto darbu!