Saknes sadraudzības projektam veidojās jau pagājušogad, kad Radio Klasika rīkotajā spēlē “Nošu Domino” sadraudzējās vairāki JIRMV un Rīgas Doma kora skolas (RDKS) audzēkņi. Drīz vien secinājām, ka šis īpašais kontakts nedrīkst apsīkt ārpus radio studijas, tādēļ radās nedaudz traka ideja – rīdziniekiem jābrauc pie rēzekniešiem, un uz vairākām dienām! Un kāpēc ne? Projekta koncepcija- 3 dienu laikā gūt pieredzes apmaiņu (izveidojot kopkori, kameransambļus, piedaloties džeza, Ilonas Rupaines lekcijās, meistarklasēs u.c.) un jaunus kontaktus, draugus (balle, kopīga pasēdēšana pie tējas un kliņģera, ekskursijas u.c.). Pamazām idejas pārauga realizācijā, kas nenācās viegli.Te bija jārūpējas par primārajām lietām (naktsmītnēm, ēdināšanu, ekskursijām, transportu), un, protams, par daudzām citām sīkām bez ne mazāk nozīmīgām lietām, kā piemēram, balles mūzika, repertuāra atrašana, mēģinājumu plāni utt.
Ir pagājusi nedēļa, kopš mūsu Lielā sadraudzība notika, taču vēl aizvien it ka palaikam kā JIRMV, tā RDKS audzēkņu, skolotāju sarunās iespraucas kāda priecīga atmiņa par saspringtajām, nogurdinošajām, bet noteikti muzikālajām, jautrajām un draudzīgajām dienām!


Ko mēs darījām?

Trešdiena, 13.02.

Normunds Piesis jauniešiem-interesentiem stāsta par džeza vēsturi un vada nodarbību improvizācijas pamatos. Tikmēr kopkoris sāk mēģināt Ilonas Rupaines skaņdarbus. Kameransambļu mēģinājumi.

Pēcpusdien mācību kora mēģinājums, gatavošanās vakara koncertam.

19.00 skolu prezentācijas koncerts JIRMV Lielajā zālē

Iepazīšanās vakars, kliņģeris un saviesīgas sarunas par dienas spilgtākajiem iespaidiem.

Ceturtdiena, 14.02.

Mācību kora mēģinājums, strādā IV kursa audzēkņi.

Ilona Rupaine piedalās kopkora mēģinājumā, papildina to ar stāstiem par sevi, savu dzīvi, komponēšanu un skaņdarbu interpretācijām.

Kameransambļu un džeza nodaļas priekšnesumu mēģinājumi.

19.00 kopkoncerts JIRMV Lielajā zālē

Ballīte, dejas, uzstājasDJ Sīpoliņš, I kursa džeza ansamblis, grupa „Pirmais kurss”, Aivis Greters. Pārsteigumu visiem sagādā skolotāju priekšnesums.

Piektdiena, 15.02.

RDKS ekskursija pa Rēzekni (Latgales kultūrvēstures muzejs, radošo pakalpojumucentrs „Zeimuļs”, Austrumlatvijas koncertzāle, Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāle). Mājupceļš.