Sajūtas, emocijas un atsauksmes.
Beidzoties sadraudzībai un Domkorskolai atgriežoties mājās, emocijas iekšā burtiski vārās – tik daudz iespaidu sakrājies pa šīm dienām. Tāpat „vārās” arī Twitter un Facebook, kur jaunieši saka paldies, sajūsminās par trīs lieliskām dienām un fantastisko balli. Par hītu kļuvis citāts no grupas „Pirmais kurss” dziesmas „Dzīvoklis” – Ballīte?…BALLĪTE!!!
Turpinājumā apkopoti spilgtākie viedokļi no intervijām, Twitter, Facebook:
• @luiziteEsmu atkal mājiņās 🙂 Bija ļoti jauks brauciens uz Rēzekni! Prieks,ka tomēr aizbraucu ^^
• @carineeeepMan te būtu TIK daudz ko rakstīt!!! Tas bija vienkārši awwweeeessommmeeeee
• @LiivaD 3 dienas Rēzeknē pagājušas. Bija baigi labi, prieks par visu. Paldies RDKS!
• @latgalesgorsDzi, dzi, Lielā zāle iedziedāta! Paldies Doma kora skolas jauniešiem – prieks bija jūs uzņemt gostūs! pic.twitter.com/cJrEvAbo
• @maarcis_liiTādu balli šī skola vēl nav pieredzējusi. Milzīgs PALDIES RDKS par sadraudzību! Ceram arī uz turpmāku sadarbību! 😉
• @VicyKiselovaBurvīgs sadraudzības koncis ar Rīgas Doma kora skolu! Prieks par visiem!
• @Motopelesuper diena kopā ar Rīgas Doma skolu! :))))
• @sheislaura1Rīt mums sākas GRAND notikums – sadraudzība ar Rīgas Doma kora skolu. 3 dienu maratons, un visam jābūt forši!Afišu redzējāt? Tad rīkojaties!:)
• Aivis Greters, 4. kurss: Ak, Gerrrrrrrrrda! 🙂
Lieliska nedēļa Rēzeknē!
Poļģīs!
• Vizma Zvaigzne, 4. kurss: ballīte…BALLĪTE!
Rēzekne, jūs esat fantastiski! 🙂
• Gints Ceplenieks, RDKS programmas Diriģēšana vadītājs: Skaista pilsēta. Lielākie ieguvumi – jauniešu pašiniciatīva organizatoriskā, muzikālā, praktiskā koncertdarbībā, repertuāra atlasē. (..) Protams, ka mani pārsteidza daži ļoti spilgti priekšnesumi koncertos, ko iepriekš īsti nebija gadījies dzirdēt. Vizma Zvaigzne, Undīne Krievāne, Jana Kosenko, kur ieskanējās skaists tembrs, sen nedzirdētas bija čella skaņas IevasLavrinovičas sniegumā, un jau pārbaudītas vērtības, bet jaunā gaismā – abas Lauras – Laura Štoma un Laura Lolita Perešivana. Un, kā viens no lielākajiem pārsteigumiem, mani iepriecināja jaunie diriģenti, kuri gandrīz visi uz skatuves bija iznākuši pirmo reizi, un, es teiktu, ar gandrīz minimālu mēģinājumu skaitu, katrs jau paspēja parādīt savu diriģenta raksturu, vērienu, krampi un muzikalitāti. (..) Protams, ka ļoti iepriecināja arī Rēzeknes jauniešu sniegums, gan pianisti, gan flautiste, kurai bija hipersarežģīts skaņdarbs, tāpat stīgu instrumentu sniegums bija brīnišķīgs, ko man ikdienā sevišķi bieži klausīties nesanāk. Un arī kontrabasi – gan tembrālā krāsa, gan muzikalitāte – vienreizīgi, es neko tādu no kontrabasa sen nebiju dzirdējis! Koncertā domas aizklīda tālu mūzikā. Skaisti.
• Einārs Everss, 4. kursa kontrabasists: Šis pasākums, manuprāt, bija kā Šūberta Nepabeigtā simfonija – 2 naktis, prasījās vairāk, bet iekšā bija viss, kas vajadzīgs. Noteikti atmiņā paliks kolorītās dziesmas no grupas ”Pirmais kurss” repertuāra.
• Ieva Lavrinoviča, 4.kursa kordiriģente: No sajūtām visspilgtāk atmiņā – siltums. Kad iebraucām, visi mūs sagaidīja, tā tas reti notiek. Atnākot mācīties uz Rīgu, neviens mani ar izplestām rokām nesagaidīja un silti neapskāva. Protams, visi bija draudzīgi, bet tā draudzība atšķiras, tieši rēzeknieši – viņi ir tik silti un atvērti, viņi neskatījās, vai tu esi no Rīgas un kāds tu esi, bet – visi savējie, visi mūziķi, visiem ir viens mērķis.
• Francis Upaciers, 4.kursa kordiriģents: Ceturtdiena. Man vislabāk patika pēdējais koncerts. Ļoti jauki cilvēki, īpaši meitenes. Vislabāk man patika Laura. Rēzekne ir liela pilsēta. Pēc iedzīvotāju blīvuma, ja Rīgā ir 2000 iedzīvotāju uz km2, tad Rēzekne ir otrā lielākā ar 1900 iedzīvotājiem uz km2.
• AgneseGabriša, 4. kursa flautiste – Vīriešu sveiciens 14. februārī bija lielisks. Vienīgais, kas man visā šajā pasākumā pietrūka, bija pūtēju līdzdalība, bet man bija iespēja ar Aivi un pārējiem kolēģiem izpildīt „Gerrrdas” dziesmu. Tagad tas jau ir kā hīts. Un, protams, džeza lekcijas – iemīlēju šo mūziku vēl vairāk. Tā kā man simpatizē zemie reģistri, man ļoti patika, kā Roberts izpildīja E. Dārziņa „Teici to stundu”.
• Matīss Tučs, 4.kursa kordiriģents: Mani pārsteidza koncertzāles un „Zeimuļa” modernums, tiešām ļoti, ļoti stilīgi. Man ļoti patika Ilona Rupaine, varēja uzzināt, ar kādām sajūtām savus darbus rakstījusi, kāpēc tieši tā un ne savādāk, un biju pārsteigts, ka īstenībā tie darbi ir forši un varētu tos iestudēt.
• Līva Dumpe, 1.kursa džeza vokāliste: Man visspilgtāk atmiņā palika mēģinājumi ar rēzekniešiem un kā kopā iestudējām vienu dziesmu. Viņiem ļoti labi sanāk, tā kā viņi ar džezu nav saistīti, un tas ir kas pilnīgi jauns, viņiem izdevās ļoti labi, tiešām.
• Zane Kurme, 3. kursa vijolniece – Tas bija lieliski. Es biju ļoti nogurusi, bet kopumā noteikti esmu sajūsmā. Prieks bija satikt pazīstamus un iepazīt jaunus cilvēkus. Viņi visi ir forši – Vizma, Matīss, kurš mani nosauca par Aņisimovu, Oko, Francis, kurš mani visu laiku jauca ar Agnesi, vēl noteikti Aivis un citi. Man patika sagaidīšana, es biju šokā, kad ieraudzīju, ka ir tik daudz cilvēku. Es gaidīju mazāk. Nē, es gaidīju daudz, bet viņi tik lieli izskatījās… (smejas) Sanāca arī tā neveikli, kad mēģinājām ar Lauru Perešivanu kameransamblī, un izrādījās, ka mēs spēlējam pilnīgi atšķirīgus skaņdarbus, bet viss nokārtojās. Piedalījos arī džeza meistarklasēs. Vajadzēja improvizēt pa blūza skaņkārtu, bet patiesībā es nezināju nevienu skaņu, bet pēc dzirdes spēlēju.