Šis piedzīvojums sākās agrā 2014.gada 24.februāra rītā, kad mēs, JIRMV audzēkņi, sēdāmies autobusā, lai dotos uz Rīgu. Patiesībā, šis projekts un mūsu draudzība ar RDKS bija sākusies jau pagājušajā gadā, un mēs ceram, ka tā būs kļuvusi par tradīciju. Pagājušoreiz mēs bijām priecīgi uzņemt ciemiņus savās mājās, šoreiz ciemiņu lomā iejutāmie paši.

Tās bija divas saspringta darba un radošuma pilnas dienas, pilnīgi savādākas, nekā esam pieraduši. Divas spilgtas pērlītes mūsu ikdienas pelēkajā rutīnā. Pirmajā vakarā notika koncerts, kurā katrs prezentējām savu skolu. Otrajā vakarā ieskandinājām „Ave Sol” koncertzāli, parādot divās dienās kopīgi paveikto. Tika izveidoti dažādi kameransambļu sastāvi un apvienotais koris. Kora mūzikai šajās dienās bija īpaši liela nozīme, jaunie kolēģi-kodiriģenti varēja iemēģināt savu roku tik liela sastāva vadīšanā, izlozējot vienu no konkursa dziesmām. 3.kursa audzēkne Lāsma Inkina saka: „Lai gan šīs divas dienas varētu drīzāk dēvēt par kopprojektu, nevis sadraudzību vārda  tiešā nozīmē, bet man kā diriģentam tā bija nenovērtējama pieredze diriģēt tik labu kori. Pie tam- „Ave Sol” koncertzālē”!”

Pajautāju arī citiem skolasbiedriem atsauksmes par šīm divām dienām. Viktorija Kiseļova, kas lielāko daļu laika pavadīja uz kora mēģinājuma podestiem, atzīst: „Šajā sadraudzībā es guvu spilgtus iespaidus un emocijas. Divu dienu laikā mums sanāca „uzcept” tik tiešām lieliskus koncertus! „Ballīte bija superpupermega lieliska!!!””

Bet vijolniece Zane Kurme savus iespaidus raksturo šādi: „Jāteic, projekts izvērsās diezgan savdabīgi, bet pārsvaru gūst labās emocijas. Sanāca nedaudz iegrimt Doma Kora skolas atmosfērā, gūt priekšstatu par viņu mācību procesu. Pozitīvu lādiņu guvu pēc pirmās dienas koncerta, kas notika kora zālē- pavisam nelielā, bet omulīgā. Mūsu guļamtelpās nepārtraukti skanēja klavieru mūzika. Kaut biežāk tā tik nenogurstoši būtu dzirdama mūsu skolā! (smejas) Tā ka esmu kameransambļu cienītāja, tad jāsaka, ka bija patīkami sadarboties jaunos sastāvos un izpildīt dažāda rakstura skaņdarbus. Neņemot vērā dažus komiskus atgadījumus koncerta laikā, esmu sajūsmināta par skanīgo „Ave Sol” zāli. Gribēju piebilst arī to, ka šo dienu laikā esam ne vien guvuši jaunas paziņas, bet kļuvām saliedētāki arī savā starpā. Smaids par to.” (Pie tam-Zane visiem vēl nenogurdinošu atlikušo mācību gadu un labus panākumus.)

Arī skolas prezidents un galvenais organizators no mūsu puses- Mārcis pauž savu pateicību: „Prieks, ka sadraudzības oficiālā daļa bija labi noorganizēta un jaunieši attiecībā uz kori un kameransambļiem bija atsaucīgi. Paldies abu skolu vadībām par pretimnākšanu un izrādīto interesi.”

„Divu skolu sadarbība un draudzība- ļoti iedvesmojoši. Jaunieši uz skatuves kā kolēģi un draugi, nevis konkurenti. Lai kāda arī izvērstos šī projekta nākotne, padarītais un izjustais jau ir mūsu. To mums neviens vairs neatņems. Liels paldies Doma Kora skolai par lielo ieguldīto darbu šī gada projekta organizēšanā. Tas nepavisam nav vienkārši! Īpašs sveiciens un laba vēlējumi manam amata brālim Gintam! Es ceru, ka DKS jaunieši novērtē, cik ļoti viņiem ir paveicies.

Ar pavasarīgiem sveicieniem un cerību uz turpmāko sadarbību- Anda Lipska.”

fotogrāfijas 1. diena

fotogrāfijas 2. diena