2014.gada 4.oktobrī mēs – Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas draudzīgais kolektīvs devāmies burvīgā ekskursijā. Brauciena gala mērķis bija jaunā Cēsu koncertzāle. Mūsu izlutinātās ausis ļoti interesēja zāles akustika, turklāt mums ir ar ko salīdzināt! Taču par visu pēc kārtas.

4.oktobra rītā mūsu autobuss devās ceļā. Laika apstākļi sākumā mūs nedaudz satrauca – migla, dūmaka, taču, sasniedzot Cēsis, mūsu satraukums atkāpās – uzspīdēja saulīte, visu dienu valdīja bezvējš, bija burvīga, rudens krāsām un smaržām bagāta diena.

{gallery}2014_10_10_Cesis1{/gallery}

Pirmais apskates objekts bija Āraišu ezerpils. Pēc pirmās ekskursijas dalībnieku reakcijas, ieraugot savdabīgās būves, varēja nojaust apjukumu un pat vilšanos. Kādas pilis gan viņi cerēja sagaidīt no seno latgaļu ciltīm? Taču ekskursijas gides interesantais un izsmeļošais stāstījums visus ieinteresēja, aizrāva un vilināja visos sīkumos izzināt mūsu seno senču dzīves un darba gaitas. Pēc ekskursijas gides brīdinājuma būt piesardzīgiem, skatīties zem kājām un uzmanīties no satrunējušiem pamatnes baļķiem, mēs, protams, ļoti centāmies neielūzt, bet ne visiem tas izdevās… Ko tu padarīsi mūsdienu latgalietim, kurš ir ieradies seno senču mītnē un nespēj savaldīt jūtas (un kājas)!

{gallery}2014_10_10_Cesis2{/gallery}

Dodoties projām no pusizpostītās ezerpils, mēs iegriezāmies turpat Āraišos esošajā bronzas laikmeta pussaliņā, kur varēja apskatīt zaru būdiņas un pasēdēt uz burvju akmeņiem… Pa ceļam uz apskates objektu katram bija iespēja pārlapot savu vēlmju sarakstu un visnepieciešamākās vēlēšanās izteikt diviem īpatnēji kopā saaugušiem bērziem, ieliekot starp tiem roku un padomājot par lielāko nepieciešamību. Šajā vietā visus kolēģus pārņēma dziļas pārdomas, par ko galvenokārt liecināja sejas izteiksmes un nedaudz pieklusušās čalas.

{gallery}2014_10_10_Cesis3{/gallery}

Un atkal ceļā… Pēc izsmeļošas ekskursijas svaigā gaisā Āraišos, mēs devāmies ieturēt gardas pusdienas sveču gaismā ļoti omulīgā krodziņā.

{gallery}2014_10_10_Cesis4{/gallery}

Pamatīgi iestiprinājušies, mēs devāmies tālāk uz ekskursiju Cēsu pilī. Atraktīvā un latgaliski runājošā ekskursijas gide iepazīstināja mūs ar atjaunoto Cēsu pils ekspozīciju. Pēc ekskluzīvas ekskursijas viduslaiku bruņinieku dzīvē un aplūkojuši rekonstruētu tā laika sievietes attēlu, mēs devāmies uz pils torni, kur mūs sagaidīja neaprakstāmi dabas skati, un mēs varējām patiesi izbaudīt Vidzemes dabas ainavu sava krāšņuma augstākajā punktā.  {gallery}2014_10_10_Cesis5{/gallery}

Cēsu pils burvība mūs ilgi turēja savā varā, jo visi lēnā, relaksētā solī devāmies uz ekskursiju Cēsu mūzikas vidusskolā. Ieraugot pēc jaunākajām tehnoloģijām būvētās skolas telpas, domas ekskursijas dalībnieku vidū dalījās pozitīvās un noraidošās. Atstāsim katra subjektīvās izjūtas viņa paša ziņā un dosimies uz koncertu jaunajā Cēsu koncertzālē.

{gallery}2014_10_10_Cesis6{/gallery}

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas simfoniskais orķestris Aināra Rubiķa vadībā bija sagatavojis Latviešu mūzikas programmu – T.Ķeniņš, I.Ramiņš, B.Skulte u.c. Sākumā gaidāmā koncerta programma nelikās iedvesmojoša, taču pēc J.Kalniņa Vijolkoncerta noklausīšanās ar jauno, ārēji trauslo, bet iekšēji spēcīgo un sakoncentrēto Lauru Zariņu solistes lomā domas strauji mainījās un vienbalsīgi tika izlemts palikt arī uz koncerta otro daļu. Pateicotie ne pārāk piepildītām klausītāju rindām, jaunās koncertzāles akustiku mēs baudījām  un orķestrim līdzi elpojām gan no zāles pirmajām rindām, gan no balkona. Pateicamies LMA orķestrim un tā vadītājam A.Rubiķim, kā arī vijolniecei L.Zariņai par mums sniegto baudījumu. Koncerts lieliski papildināja un noslēdza mūsu skolotāju dienai veltīto ekskursiju.  Paldies Cēsīm un uz satikšanos Rēzeknē!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.