16.decembrī Jūrmalas Mūzikas vidusskolā norisinājās Mūzikas teorētisko priekšmetu festivāls mūzikas vidusskolu audzēkņiem. Festivāls tika veltīts Jāņa Cimzes jubilejas atcerei un 2014. gada komponistei – jubilārei Maijai Einfeldei. Festivālā audzēkņiem bija iespēja piedalīties trijās disciplīnās: Jaunrades koncertā, Komandu sacensībās un Muzikāli teatrālajos priekšnesumos.

Mūsu vidusskolu Jaunrades koncertā pārstāvēja III kursa audzēknes Amanda Vingre un Anastasija Isakova (sk. Solvita Bukša). Koncertā skanēja Amandas Variācijas par tautasdziesmas tēmu klavierēm (komponistes izpildījumā) un Anastasijas „Midnight dance” pūtēju kvartetam (komponistes izpildījumā kopā ar Agniju Silicku, Mārtiņu Dzindzuku un Edgaru Meleško).

 

Klātesošajiem bija iespēja dzirdēt Maijas Einfeldes Sonāti čellam Ērika Kiršfelda un Hertas Hansenas atskaņojumā, audzēkņu radošos muzikālo domu lidojumus, paasināt prātus Ilmas Grauzdiņas veidoto teorētisko uzdevumu risināšanā un izbaudīt latviskā garā veidotu teatrālu miniatūru priekšnesumus.

Ar gandarījumu tika izdzīvota teorētiskā diena, kas ļāva paplašināt savu redzesloku un izdzīvot jaunu pieredzi komponēšanas jomā.

{gallery}2015_01_15_jurmala{/gallery}

{itpsharepoint}