Jaunums Latvijas ērģeļmūzikā – festivāls  Eņģeļu stabules!

Ar katru gadu ērģeļmāksla Latvijā arvien attīstās. Aktivizējas koncertdzīve dievnamos, rodas jauni festivāli, tiek restaurētas, atjaunotas un iebūvētas stabuļu ērģeles. Liels prieks vienmēr ir par jaunās paaudzes izglītības iespēju paplašināšanos. Nupat akreditēta ērģeļspēles nodaļa Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā, tuvākajā laikā plānots ērģeļklasi izveidot arī Bolderājas un Saldus mūzikas skolās. Ērģelnieku kļūst aizvien vairāk. Taču vienu no lielākajiem ieguldījumiem Latvijas ērģeļskolā ir devusi tieši J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas ērģeļklase savu gandrīz 25 gadu pastāvēšanas laikā! Tā patiesi ir daudzu spožu ērģelnieku dzimtā skola, kuras absolventi aktīvi koncertē visā Latvijā un plašajā pasaulē, veido ērģeļmūzikas festivālus un audzina jauno ērģelnieku paaudzi.
Līdz šim paši jaunākie mūziķi vārēja tikties ikgadējā Topošo ērģelnieku festivālā J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, festivālā Latgales ērģeļu dienas, kā arī katru otro gadu Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā Cēsīs.
8. aprīlī Aglonas bazilikas Baltajā zālē izskanēja pirmais jauno ērģelnieku festivāls Eņģeļu stabules, kas jau pirmajā gadā pulcināja jaunos ērģelniekus un viņu pedagogus no 8 Latvijas skolām. JIRMV pārstāvēja trīs topošie mūziķi – 6. klases audzēkne Helēna Apele, II kursa audzēkne Evija Mežale un IV kursa audzēkne Amanda Vingre. Visas meitenes izpildīja ļoti nopietnas programmas – ērģelnieku „dienišķo maizi“ – J. S. Baha un F. Mendelszona – Bartoldi mūziku. Tā bija brīnišķīga iespēja spēlēt īstas stabuļu ērģeles, paklausīties citu audzēkņu sniegumā, uzstāties plašākas auditorijas priekšā, parādīt savu ieguldīto darbu arī klausītājiem, baudīt fantastisku atmosfēru draudzīgā gaisotnē bez spriedzes, ko parasti rada dažāda veida konkursi.
Latvijā nav neviena ērģelnieku konkursa, kur tiktu pasniegtas balvas par labāko sniegumu. Šajā gadījumā tas būtu lieki, jo instrumentu karaliene dievnamos skan brīnišķīgi katra jaunā mūziķa skandināta. Sevišķi Aglonas bazilikā, kur turpat aiz sienas visus klausās un mīļi atbalsta pati Aglonas māmiņa…