Ir pienācis pavasaris, un tas nozīmē, ka mācību gads pamazām tuvojas beigām. Tādēļ otrdien,17.maijā Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā izskanēja kārtējais laureātu koncerts, kurā mēs atskatījāmies uz audzēkņu sasniegumiem dažādos konkursos. Laureātu bija diezgan daudz, un tas liecina tikai to, ka mūsu skolas audzēkņi grib un var parādīt sevi no labākās puses. Gada laikā audzēkņi ar lielu godu nesa mūsu skolas vārdu ne tikai visā Latvijā, bet arī ārpus tās robežām.

Šī mācība gada  pirmais konkurss norisinājās Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā. Tajā piedalījās 2. akordeona spēles klases audzēknis Mihails Barišnikovs (Ped. Tatjana Kricka) un ieguva 3. vietu Vislatvijas akordeonistu – izpildītāju konkursā.

Pūšaminstrumentu spēles pedagoga Haralda Baugas audzēkņi aizvien ir guvuši izcilus panākumus konkursos. Viens no tiem norisinājās Lietuvas galvaspilsētā, Viļņā, kurā piedalījās divi saksofona spēles klases audzēkņi – 2.kursa audzēkne Agnija Silicka un 6.klases audzēknis Ņikita Janovs. Abi saksofonisti ieguva  1.godalgotās vietas IX Starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā “Nacionālie akcenti mūzikā”. Viņiem palīdzēja koncertmeistare Svetlana Sergejeva.

Viens no nozīmīgajiem konkursiem valsts mērogā norisinājās Rīgā. XXI Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursā piedalījās pūšaminstrumentu spēles audzēkņi Ņikita Janovs, kurš ieguva 3.vietu (Ped.Haralds Bauga,KCM Svetlana Sergejeva), Katrīna Belinska – 3.vietu (Ped.Haralds Bauga, KCM Svetlana Sergejeva), kā arī sitaminstrumentu spēles audzēkņi Toms Kozlovs, Eduards Geikins – Tolstovs un Arnis Stepiņš (Ped. Romāns Ivanovs,KCM  Jelena Paura). Arnis ieguva -2.vietu.

Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā norisinājās IV Latgales Mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņu konkurss, kurā piedalījās daudz dalībnieku. Pūšaminstrumentu spēles audzēkņi – 5.saksofona spēles audzēkne Katrīna Belinska (Ped. Haralds Bauga, KCM Svetlana Sergejeva) ieguva 1.vietu, Ņikita Janovs ieguva 2.vietu (Ped.Haralds Bauga,KCM Svetlana Sergejeva), 1. klarnetes spēles audzēkne Marta Paula Sejāne ieguva 3.vietu (Ped.Haralds Bauga, KCM Svetlana Sergejeva), bet sitaminstrumentu spēles klases audzēkņi-2. klases audzēknis Ričards Benislavskis ieguva 3.vietu(Ped.Juris Laizāns, KCM Jeļena Paura),3.klases audzēknis Toms Kozlovs ieguva 2.vietu (Ped. Romāns Ivanovs, KCM Jeļena Paura), 7.klases audzēknis Eduards Geikins – Tolstovs ieguva 2.vietu (Ped. Romāns Ivanovs, KCM Jeļena Paura) un 7.klases audzēknis Arnis Stepiņš ieguva 1.vietu (Ped. Romāns Ivanovs, KCM Jeļena Paura).

Balvos regulāri tiek rīkots Latgales Jauno pianistu konkurss, kurā pianisti parāda savu veikumu un mācību ” augļus”. Arī šogad JIRMV audzēkņi piedalījās XI Latgales Jauno pianistu konkursā Šajā konkursā 3. klavierspēles klases audzēkne Ieva Sutina ieguva 3.vietu (Ped. Svetlana Sergejeva), 4. klavierspēles klases audzēkne Laima  Adijāne  ieguva 3.vietu (Ped.Jeļena Paura) ,4.klavierspēles klases audzēknis Aivis Trukšāns – 2.vietu(Ped.Ilze Rauza), 6. klavierspēles audzēkne Helēna  Apele – 2.vietu(Ped.Ineta Lontone) .

Jauno vokālistu konkurss “Skaņais bolss” JIRMV norisinās jau piekto gadu. Šogad šajā konkursā piedalījās īpaši daudz konkursantu, un starp tiem bija arī mūsu skolas vokālisti- 6.kora klases audzēkne Lāsma Bacule ar iegūto 2.vietu ( Ped.Ingrīda Balode,KCM Romualda Dāvida), 1. kora klases audzēkne Laura Doropoļska ar iegūto 2.vietu (Ped.Danuta Kārkliniece, KCM Romualda Dāvida ).

Nesen, 11. maijā, Aglonas bazilikā  izskanēja konkurss “Dziedu Dievmātei” ,kurā piedalījās 1. kora klases audzēkne Laura Doropoļska un ieguva 1.vietu (Ped.Danuta Kārkliniece,KCM Romualda Dāvida), un 2. kora klases audzēknis Kirills Beļikovs, kurš ieguva 2.vietu (Ped.Danuta Kārkliniece, KCM Romualda Dāvida).

Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas bērnu koris Andas Lipskas vadībā piedalījās IV Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu koru un vokālo ansambļu konkursā “Lai skan!” Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur ieguva godpilno sudraba diplomu. Paralēli tam, koris piedalījās arī pirmajā festivālā ”ORGANismi” Latgales vēstniecībā „Gors”. Kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu tapa uzvedums „Saule. Bērni. Rainis”, kas ieguva Latgaliešu kultūras gada balvu “Boņuks-2015” par sasniegumu skatuves mākslā..

Šogad mūsu skolā pirmo gadu darbojas bērnu skolas džeza ansamblis, kuru vada Toms Lipskis. 16. aprīlī džeza ansamblis startēja II Vieglās un džeza mūzikas konkursā “Rojas ritmi” un ieguva 1.vietu.

Koncertu noslēdza Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris diriģenta Romāna Ivanova vadībā. Orķestris ieguva 1. pakāpes diplomu Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru Latgales novadu skatē Jēkabpilī un 2.vietu VIII Latvijas pūtēju orķestru konkursā Ogres novada kultūras centrā.

Koncerta gaitā laureāti rādīja savu sniegumu, priecēja un ieinteresēja klausītājus. Šī koncerta vadītāji bija IP “Mūzikas vēsture un teorija” audzēkņi – 1. kursa audzēknis Guntars Poplavskis un 2.kursa audzēkne Dace Mangulsone. Guntars ar saksofonisti Agniju Silicku atskaņoja savu pašsacerēto kompozīciju saksofonam ”Straume”, ar kuru startēja Latvijas profesionālās vidējās mūzikas izglītības iestāžu izglītības programmas ”Mūzikas vēsture un teorija” audzēkņu Valsts konkursā Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Taču 3.vietu viņš ieguva kategorijā “Radošais uzdevums”. Arī Dace Mangulsone  guva ļoti labus panākumus – kategorijā  ”Radošais uzdevums” ieguva 3 .vietu (Ped. S.Ivanova) un kategorijā ”Kompozīcija” ar skaņdarbu ”Ieelpo pavasari” ieguva 3 .vietu (Ped. I.Rupaine).

 

Mēs, JIRMV, lepojamies par mūsu audzēkņu sasniegumiem. Tāpēc koncerta noslēgumā Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas direktors Romāns Ivanovs pateicās visiem laureātiem un viņu skolotājiem un pasniedza Atzinības rakstus, ziedus un balvas- atmiņas kartes ar skolas logo.

Sirsnīgus pateicības vārdus, ziedus un Atzinības rakstus saņēma arī mūsu atbalstītāji: Rēzeknes novada pašvaldība, Latgales vēstniecība “Gors”, SIA RDL Mūzikas centrs, SIA “Latgales ziedi”, SIA “Verems”, SIA “Kraģītis”, veikals “Zaļais”, SIA “Baltā bura”, „Ausmeņa kebabs”.

Agrita Pontaga,

Izglītības programmas Mūzikas vēsture un teorija 1.kursa audzēkne

 

[Not a valid template]