Par latgaliešu komponistu Jāni Ivanovu nav plašu un daudzskaitlīgu monogrāfiju. Ir skolnieku un studentu piezīmes, atmiņas un dažas kodolīgas komponista atziņas. Jo viss, kas jāzina citiem, ir pateikts mūzikā.

Jautājumā “Ko Jūs esat domājis ar savu mūziku?” Jānis Ivanovs ir atbildējis: “Klausieties mūziku… Tās ir manas dienasgrāmatas lappuses”.

Pēc Jāņa Ivanova 110 jubilejas dzimšanas dienas koncertsvinībām Rēzeknes koncertzālē Gors un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, muzikālie priekšnesumi mēneša garumā turpinās arī Latvijas pierobežā. Ludzas mūzikas pamatskolā pulcējās audzēkņi un pedagogi, lai uzzinātu mazzināmus un emocionālus Jāņa Ivanova dzīves faktus un klausītos gan Preiļos dzimušā komponista muzikālos priekšnesumus, gan iepazītu arī citu latviešu komponistu daiļradi. Muzikālo performanci vadīja Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkne Agrita Pontāga. Programmā skanēja populārākā Jāņa Ivanova dziesma “Manas dzimtenes pusē” un klavierskaņdarbs.  Priekšnesumos melodijas mijās gan vokālā, gan dažādu mūzikas instrumentu izpildījumā – tubas skaņas, vijoles aicinājums, vibrofona piesitieni. V.Dārziņa,I.Arnes, Alfr. Kalniņa, R.Zaļupes, G.Ordelovska, S.MežoresA.Zilinska skaņdarbus atskaņoja D.Kempiša, A.Lapkovskis, V.Satibaldijeva, I.Orlovs, R.Jegorova, E.Meleško, A.Meļko, V.Ivanova, K.Maļavko. Viņiem pavadīja Ž.Solovjeva, R.Dāvida, I.Kulakova, S.Sergejeva. Priekšnesumus palīdzēja sagatavot pedagogi R.Ivanovs, Ž. Solovjeva, I.Kulakova, R.Dāvida, G.Kolotuhina, D.Kārkliniece, I.Balode, A.Komuls.

Paldies Ludzas mūzikas pamatskolas direktorei Lolitai Greitānei un skolas kolektīvam par silto uzņemšanu.

Viss ir ierakstīts te…”, teica Jānis Ivanovs. Iepazīstiet mūzikas pasauli, apmeklējot koncertus.

18.10.2016. pulksten 15.00 Zilupe, Zilupes Mūzikas un mākslas skolā “Zināmais un nezināmais Jānis Ivanovs”.

19.10.2016. pulksten 15.00 Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas zālē koncerts “Zināmais un nezināmais Jānis Ivanovs”.

19.10.2016. pulksten 18.00 Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas zālē koncerts”Zināmais un nezināmais Jānis Ivanovs”.

25.11.2016. pulksten 11.00 Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas zālē jauno pianistu konkurss “Latgales skicējums”.

Koncertus Latgales reģionā atbalsta Latgales reģiona attīstības aģentūra un AS Latvijas Valsts meži.

Projekta vadītāja Ināra Groce.

projekts_realizets