Vai džezs – tas ir sarežģīti? Vai improvizēšana ir tikai iedzimts talants? Nē! – tā domā skolotājs un arī džeza kontrabasists un komponists Toms Lipskis. Jau trīs gadus Toms māca džezu J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā. Pagaidām tie ir tikai divi džeza ansambļi ( kas gan jau ieguvuši godalgotas vietas jaunatnes džeza festivālos), bet plāni ir lieli – veidot džeza mūzikas nodaļu vidusskolā.

Kā savdabīgs pilotprojekts šogad notika mūzikas skolu audzēkņu festivāls- meistardarbnīca Džezs teorijā un praksē. Tā mērķis bija vienkārši raisīt muzicēšanas prieku un improvizācijas vēlmi, kā arī gaisināt ilūziju, ka improvizēšana ir tikai iedzimts talants.

Apguvuši populārākos džeza akordus un skaņkārtas, 27.februārī skolā ieradās 12 drosmīgākie mūsu reģiona audzēkņi no Rēzeknes un Viļāniem (jāpiemin arī pašas uzņēmīgākās un drosmīgākās teorijas skolotājas V. Briede- Dzanuška un V.Skurule). Pēc sagatavotā mājas darba-ļoti interesanti izveidotām tautas dziesmu aranžijām sekoja teorētiskie uzdevumi. Visi audzēkņi ar tiem tika galā teicami!

Tad sekoja interesantākā daļa-improvizācija. Ja kādam pirms tam arī bija bažas par šo uzdevumu, tad tās gaisināja vidusskolas audzēkņu atskaņotais pavadījums. Kopā ar basģitāru, klavierēm un sitaminstrumentiem improvizētās melodijas skanēja lieliski!

Festivāls noritēja brīvā, radošā un draudzīgā noskaņā, bet noslēdzās ar balvām un kliņģeri.