Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā no 7. līdz 9. martam norisinājās Imanta Kokara III Starptautiskais vidējās profesionālās mūzikas izglītības iestāžu jauno kordiriģentu konkurss.

Konkursā JIRMV pārstāvēja mūsu jaunie daudzsološie diriģenti ANDA ŠICĀNE (3.kurss), ped. Anda Lipska un AINĀRS KISEROVSKIS (2.kurss), ped. Ēriks Čudars, koncertmeistares Antra Vallere, Svetlana Sergejeva un Irina Kigitoviča.

Konkurss norisinājās 3 kārtās. Katra diena ar jaunu izlozētu programmu.

Sniegumus vērtēja starptautiska žūrija no sekojošām valstīm-Latvijas, Lietuvas, Krievijas Gruzijas. Kā atzīmēja žūrijas priekšsēdētājs, Valsts akadēmiskā kora mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais – bija grūti izvērtēt konkursantu sniegumus, žūrijas locekļu vērtējuma dēļ. Katrā valstī ir sava kora diriģēšanas skola un sava diriģēšanas tehnika. Latvijas žūrijas locekļi (M. Sirmais. Atvars Lakstīgala) atzinīgi novērtēja mūsu audzēkņu augsto sagatavotību, labo sniegumu, dabīgumu, emocionalitāti  un nesamākslotību.

Bet konkurss paliek konkurss – ir tikai trīs uzvarētāji.

Anda un Ainārs ir sava radošā ceļa pašā sākumā. Priecē tas, ka   pirmie starti ir tik mērķtiecīgi un darba pilni. Vēlam veiksmi arī turpmāk.

IP ‘’DIRIĢĒŠANA” vad. Ēriks Čudars