15.jūnijā JIRMV Lielajā zālē bija skatāms muzikālais uzvedums “Mīlestība visās krāsās”, kurš tapis mācību priekšmetu Skatuves kustība un Runas kultūra ietvaros.

2021./2022. mācību gada 2. semestra laikā JIRMV audzēkņi īpaši čakli strādājuši pie tā, lai vienā jaukā dienā, stundas laikā pārsteigtu, iepriecinātu, sasmīdinātu un liktu aizdomāties par pašsaprotamām lietām gandrīz pilnai zālei skatītāju, lielai skatītāju un klausītāju auditorijai. Vieglums, pozitīvisms, košums un prieks raksturo šo uzvedumu. Sīkumos un detaļās pārdomātie priekšnesumi, monologi, ko papildināja izteiksmīgā aktierspēle, dziesmas, kuras vilināt vilināja sašūpoties sēžot krēslā skatītāju rindās. Vieglās kustības un dejas papildināja un izcēla dziesmu tekstu. Krāsainais skatuves un zāles noformējums sasaistījās ar uzveduma saturu.

JIRMV audzēkņi šo uzvedumu sagatavojuši pedagoģes Ingrīdas Balodes pavadībā. Uzvedums sastāvēja no 3 īsām daļām, kur katrā dzīve un viss ap to saistītais, arī mīlestība, skatīta no dažādām šķautnēm. Improvizatoriska aina, kas atklāj cilvēku jūtas – simpātiju, mīlestību, greizsirdību bez vārdiem, monologi, kuri bija kā ironisks skats uz cilvēku no blusas skatu punkta. Šie Jāņa Ezeriņa noveles “Kādas blusas stāsts” fragmenti lika paskatīties no malas uz cilvēka dabu. Un, protams,  dziesmas, daudz dziesmu, jautrības un viegluma, kas sižetiski atklāj mīlestības skaistumu. Uzveduma laikā dzirdējām tādas dziesmas kā “Rozā lietus”, “Dzeltenās kurpes”, “Melns ar baltu”, “Manas mīļākās puķes”, “Dzelteno lapu virpulī” un “Tumša nakte, zaļa zāle”.

Muzikālo uzvedumu papildināja aktīvie JIRMV Džeza nodaļas audzēkņi, bez kuriem gandrīz neviens no skolas rīkotajiem pasākumiem vairs nav iedomājams.  

Liels paldies visiem, kas iesaistījās uzveduma tapšanā, kā arī skatītājiem un klausītājiem par atbalstu! Gandrīz pilnībā aizpildītas skatītāju rindas stimulēs arvien jauniem darbiem, uzvedumiem un panākumiem. Mīlestība tik tiešām var būt visās krāsās!

Režija: Ingrīda Balode

Muzikālais pavadījums: Ralfs Arbidāns, Kristians Justs, Toms Kozlovs, Eduards Geikins Tolstovs

Aktieri: Diona Liepiņa, Lāsma Bacule, Daiga Abramāne, Reneta Krakope, Laima Tihovska, Imants Spīčs

Skatuves noformējums: Ilze Unzule

Foto: Guntra Kuzmina-Jukna