Šī gada 29.augustā, pašā vasaras izskaņā vēl pirms jaunā mācību gada sākuma, muzikālā apvienība “Muosys”, kuras sastāvā ir mūziķes Liene Brence, Marta Igaune un Laima Maslova publicējušas savu pirmo mūzikas videoklipu. Dziesma “Vysys dīnenis zynuoju” un tās videoklips ieskandina apvienības “Muosys” albuma “Ceļā” gaidīšanu. Albuma nosaukums jau pats par sevi stāsta, ka tas būspar būšanu sava veida ceļā, vārda visplašākajā nozīmē. Šoreiz šis nosaukums simbolizē to, ka māsas pašas vienmēr ir ceļā – viena pie otras, katra pie sevis pašas, uz gaidāmo albumu, vai vienkārši ceļā uz mājām no darba. Lai arī māsas ir kā viens veselums, katra no viņām iet savu dzīves ceļu. Pirmā māsu kopīgā dziesma “Zynu, zynu tāva sātu” apzināti iznākusi tieši tajā brīdī, kad visas māsas atgriezušās atpakaļ uz dzīvi mājās – Latgalē. Nešaubīgi – māsu galvenā vērtība slēpjas tieši emocionālajā saderībā. Liene ļoti novērtē to, ka spēj radīt un spēlēt mūziku kopā ar savām māsām, jo tā nav nemaz tik bieži sastopama parādība.

            Par galveno albuma tapšanas iedvesmas avotu māsa Liene min dabu, dzīvi laukos, ģimeni. Tieši no dabas māsas smeļas iedvesmu, enerģiju un mieru, kad tas nepieciešams visvairāk. Esot dabā, pilnīgi neapzināti idejas atrod savu vietu un īsto cilvēku. Par savu radošo darbību Liene uzsver, ka iedvesmojusies arī no skandināvu un baroka laika mūzikas.

            Lai arī apvienība kopā muzicē jau kopš 2016.gada, ideja par kopīgu albumu radusies kopš 2020.gada, kad visas 3 kopā uzstājās ar koncertu uz lielās Gora skatuves. Gaidāmajā albumā varēsim dzirdēt 13 dziesmas – tautasdziesmas ar “Muosys” aranžējumiem, kā arī Lienes oriģinālmūzika.   

            Jautājot, kā visas māsas spēj apvienot savu radošo darbību ar ģimenes dzīvi, atbilde bija vienkārša. Ja atbalsts no saviem pašiem tuvākajiem un mīļākajiem cilvēkiem ir tik liels, tad nekas nav neiespējams! Strādāt var arī bērniem jautri čalojot blakus! Jautājot par lielākajiem izaicinājumiem video filmēšanas laikā, Liene bez ilgas domāšanas un ar patiesu pārliecību atbildēja, ka viss notika tā kā tam bija jānotiek. Apkārtējie faktori un apstākļi šķietami pakārtojās māsu iecerētajam. Sadarbība ar video operatoru Ivaru Utinānu bijusi viegla. Videoklipa filmēšanu atbalstījuši VKKF un Latgales producentu grupa, par to papildus paldies.

            Dziesmā dzirdama māsas Martas balss, flautu spēlē Laima,  ģitāru – Liene. Liene ir arī dziesmas “Vysys dīnenis zynuoju” aranžijas autore. Dziesmas videoklipa autors – Ivars Utināns.

            Lepojamies un vēlamies izcelt, ka divas no trīs apvienības dalībniecēm ir Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pedagoģes. Liene Brence ir JIRMV IP Mūzika (Tradicionālā mūzika) vadītāja un pedagoģe, bet Laima Maslova ir IP Pūšaminstrumentu spēle pedagoģe.

            Īpašības vārdi, ar kuriem Liene noraksturotu gaidāmo albumu “Ceļā” – nomierinošs, dziļš, emocijas uzjundošs. Manas pirmās sajūtas par albumu, tikai no sarunas ar Lieni, neviļus galvā salika tādus vārdus kā latgaliskais un meditācija. Pirmais iespaids, ka tas būs latgaliski meditatīvs. Ar nepacietību gaidu, kad varēšu dzirdēt un sajust vai tas tiešām tā var būt, vai var salikt kopā šādus, līdz šim kopā nesavienotus vārdus.

            Lai iedvesmojošs, vērtīgs un patiess šis jūsu Ceļš, katrai savs un kopīgi ejamais!