Turpinām JIRMV absolventu video atmiņu stāstu sēriju ar tautas mūzikas pārstāvi.

Biruta Ozoliņa – latviešu koklētāja, dziedātāja un tautas mūziķe, kas dzimusi Rēzeknē. Muzikālo izglītību guvusi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, tad JVLMA. Studiju laikā Birutai Ozoliņai radās interese par latviešu, īpaši dzimtā novada – Latgales tradicionālo tautas mūziku. Tas mudināja pētīt nošu pierakstus un audio materiālus Rakstniecības un mūzikas muzejā, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas folkloras krātuvē. Biruta Ozoliņa veica folkloras ekspedīcijas, uzmeklējot tautas dziesmu zinātājus, īpaši Latgalē. Izcilākās no tautas dziesmu teicējām Marija Golubova un Broņislava Martuževa tika iemūžinātas skaņu ierakstos, kas publicēti CD formātā. Emila Melngaiļa krājumā “Latviešu mūzikas folkloras materiāli” II daļā ir atrodamas Birutas vecmāmiņas Annas Kozules un vecvecmāmiņas Karuses Arbidānes dziedātās tautas dziesmas. Interesi turpināt ģimenes tradīcijas – dziedāt latgaliešu tautas dziesmas – pamudināja arī Tautas Atmodas noskaņas Latvijā 80. gados.

Piedalījusies vairāku tradicionālās un mūsdienu tautas mūzikas albumu ierakstos. Producējusi Marijas Golubovas albumu “Stāsti un dziesmas” (2003).

2003. gadā izveidojusi etnodžeza ansambli “Patina”, sadarbībā ar to atskaņojusi tautas mūziku mūsdienīgos aranžējumos. 2013. gadā kopā ar DJ Monsta izdeva albumu “Sauli sēju”.

Albums “Bolta eimu” kategorijā “Labākais folkloras albums” bija nominēts mūzikas ierakstu gada balvai “Zelta mikrofons”. Savukārt albumi “Sirdsgrieži” un “Sauli sēju” nominēti kā “Labākais tautas mūzikas albums”.