Ilgi, rūpīgi plānots, organizēts un ar nepacietību gaidīts pienāca 29.oktobra rīts. Šī bija tā diena, kad Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas 90 gadu jubilejas svinības sasniedza savu kulmināciju.

Svētku diena sākās ar bīskapa, JIRMV absolventa Andra Kravaļa svētku Dievkalpojumu.

Pulksten 14.00 Latgales vēstniecības Gors 3.stāvā, ar ziediem un  dāvanām rokās, sāka pulcēties svētku viesi: pārstāvji no Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, pilsētas un novada domes, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis, kurš vēlāk kāpa arī uz skatuves kopā ar mūziķiem JIRMV absolventiem, Latvijas mūzikas un mākslas vidusskolu, kā arī reģiona mūzikas un mākslas skolu direktori, 14. Saeimas deputāti no Rēzeknes, JIRMV izglītības programmu vadītāji, administrācijas pārstāvji, kā arī bijušie skolas pedagogi un darbinieki, kas nu jau ir cienījamā vecumā, bet joprojām tiek uzskatīti par neatņemamu JIRMV sastāvdaļu. Svinīgās pieņemšanas laikā skolas pedagogiem un darbiniekiem tika pasniegti Pateicības un Atzinības raksti no Kultūras ministrijas, Latvijas Nacionālā kultūras centra, Rēzeknes pilsētas domes.

Pēc svētku svinīgās pieņemšanas pietuvojās ilgi gaidītais svētku Noslēguma koncerts. Kā solīts, koncerta zvaigznes bija mūsu pašu skolas absolventi – Latvijā un pasaulē plaši atpazīstami un profesionāli augsti novērtēti mūziķi. Koncertā mūs visus priecēja ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme-Portnaja, baroka čelliste Ilze Grudule, soprāns Ilze Grēvele-Skaraine, kontrabasists Einārs Everss, koklētāja Liene Skrebinska, tradicionālās mūzikas pārstāve Biruta Ozoliņa, sitaminstrumentu pavēlnieks Tālis Gžibovskis, dziedātāja Linda Dinsberga, trombonists Lauris Amantovs un jaunā JIRMV džeza mūziķu paaudze – Ralfs Arbidāns, Kristians Justs, Jurģis Lipskis. Koncerta muzikālo vērtību izcili papildināja arī šī brīža JIRMV audzēkņi Laura Svikša, Marts Dreļs, JIRMV jauktais koris diriģentu Andas Lipskas un Jāņa Veļičko vadībā. Paldies korim, Rēzeknes kamerorķestrim, diriģentam Jānim Stafeckim un aranžētājam Mārcim Lipskim par izcilo koncerta 1. daļas noslēgumu un pacēlumu visam turpmākajam vakaram! Paldies Noslēguma koncerta vadītājai Ilzei Mednei par skaistajiem vārdiem, vēlējumiem un noskaņas radīšanu!

Pateicamies katram skolas svētku viesim, kurš pagodināja mūs ar savu ierašanos, siltajiem vārdiem, vēlējumiem un patiesajiem smaidiem, kuri mūs visus kopā iedvesmoja arvien jauniem darbiem, augstākiem mērķiem un lielākiem sapņiem. Kopā mēs esam spēks, viens vesels, liela un muzikāla saime – bijušie un esošie skolas pedagogi, absolventi, tagadējie audzēkņi, nākamās spožās mūzikas pasaules zvaigznes, kuras vienmēr gaidīsim pie sevis atpakaļ. Lepojamies ar katru, kurš godam nes JIRMV vārdu – Latvijā un pasaulē!

Uz tikšanos JIRMV!

Foto: Dagnija Bernāne