Sirsnīgākās sarunas bieži vien izvēršas negaidīti un neplānoti, spontāni. Parasti ar cilvēkiem, kuri mums ir kaut kādā ziņā tuvi – radi, domubiedri, svešinieks ar atvērtu sirdi un patiesiem nodomiem. Kāpēc Benča sarunas? Jo beņķis nav glauns restorāna krēsls, tas nav mīksts dīvāns, kurā iekārtoties uz visu dienu, tas nav sols, kurā ikdienā sēžamies skolā esot. Beņķis ir vieta, kur apsēsties uz neilgu brīdi, iespējams savā vai vecvecāku pagalmā, kamēr baudām vasaras sauli vai pavasara svaigo gaisu, rudens krāsaino lapu virpuļus iespējams. Beņķis ir uz īsu, bet ļoti vērtīgu brīdi – apdomāt un saprast.

Sarunas norisinājās par mūziķa profesiju, par izvēli būt daļai no mūzikas pasaules, par iedrošinājumu nepadoties grūtību un šaubu priekšā.

Galvenajiem vakara varoņi:

Liene Skrebinska – mūziķe – dziedātāja, koklētāja, JIRMV 2019.gada absolvente. Liene absolvējusi IP Mūzika – Tradicionālā mūzika. Šobrīd studē Tradicionālo mūziku Igaunijā. Liene ir arī folkloras kopas “Upīte” un “Vīteri” dalībniece.

Guntra Kuzmina-Jukna – JIRMV absolvēja 2007.gadā. J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Vokālās mūzikas katedrā, specialitātē “Operdziedāšana”. Grupas Borova MC dalībniece, Rēzeknes novada vokālās studijas SKONAI vadītāja, dziedātāja, komponiste, dziesmu krājumu autore, JIRMV IP Vokālā mūzika vadītāja un vokālā pedagoģe. Rēzeknes novada domes deputāte.

Deniss Smirnovs (Denny Miles) – JIRMV absolvējis 2010. gadā. Mūziķis, multiinstrumentālists, ansambļu vadītājs, Aktīvs bundzinieks, dažādu muzikālo projektu dalībnieks (dalībnieks bērnu mūzikas albuma Vušķena iz pļovys ieraksta veidošanā), grupas “Baltie lāči” dalībnieks. Latviešu televīzijas šovu cienītāji Denisu noteikti būs pamanījuši “Gandrīz ideālās vakariņās”.

Dalījāmies atmiņās par skolas gadiem – grūtības un izaicinājumi, piedzīvojumi, par šaubām un bailēm, par drosmi, apņēmību un nepadošanos. Atcerējāmies cilvēkus, kuriem esam, un kuriem būtu bijis vērts pateikt paldies. Pasapņojām par dzīvi bez mūzikas un sapratām, ka tā vairs nevarētu būt.

Esam apņēmības pilni turpināt iesākto.

Liels paldies visiem sarunu dalībniekiem par atsaucību un siltumu ko dāvājāt! Paldies Varakļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, kas mēroja tālu ceļu, lai būtu ar mums kopā! Liels paldies par aktīvo iesaisti katram, kas ieradās!

Šis projekts tiek īstenots Jaunatnes iniciatīvu projektu konkursa ietvaros, to finansē Rēzeknes pilsētas dome, un organizē Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestāde „Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs”.