7.martā, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē norisināsies Airas Rūrānes meistarklase solodziedāšanā “Ieelpas nozīme skaņveidē”. Meistarklases sākums plkst.12.30, reģistrācija no plkst.12.00.

Aira RŪRĀNE absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, ieguvusi maģistra grādu, beigusi prof. Regīnas Frinbergas meistarklases. Vokālās prasmes un meistarību papildinājusi pie M. Gruzdevas, P. di Napoli, M.Honigas, J.Rihenena,I. Krikunovas, A. Everarta. Sadarbojas ar LNO kopš 2000. gada, no 2006. gada ir LNO soliste. Veic aktīvu pedagoģisko darbību, šobrīd ir docētāja Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā katedrā, LNO kora un Latvijas Nacionālā teātra vokālā pedagoģe. Sniegusi solokoncertus dažādās Latvijas pilsētās, Vācijā, Anglijā un Kanādā. Uzstājusies kā soliste ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Filharmonijas Kamerorķestri, Rīgas kamermūziķiem, Jauno Rīgas Kamerorķestri, Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga”, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestri un dažādiem festivāla orķestriem.

Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu mērķis ir sekmēt profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu izglītības programmas Vokālā mūzika pedagogiem, kā arī programmas audzēkņu profesionālo spēju attīstīšana, pilnveide. Jaunas pieredzes gūšana un redzesloka paplašināšana. Uzdevumi: sekmēt pedagogu profesionālo pilnveidi un pieredzes apmaiņu, pilnveidot audzēkņu iemaņas dziedāšanā, sapratnes veicināšanu par balsi kā instrumentu, intereses rosināšana. Mērķauditorija – Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas IP Vokālā mūzika pedagogi un audzēkņi. Reģiona mūzikas skolu IP Vokālā mūzika pedagogi.

Pieteikšanās meistarklasei obligāta, aizpildot pieteikuma saiti: https://forms.office.com/e/LJSNkMF86t, līdz šī gada 5.martam.

Meistarklases norisi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Uz tikšanos JIRMV!