“Mūzika liek man dzīvot” (A.Gotesmans)

27.oktobrī Mākslu izglītības kompetences centrā “Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola” Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas skolā norisinājās as.prof. Arkādija Gotesmana (Arkadijus Gotesmanas) meistarklase sitaminstrumentu spēlē “Sitaminstrumentu spēles tehnika un paņēmieni – bungas un perkusijas. Mūsdienu ritma mūzika”.

A.Gotesmans šobrīd darbojas Viļņas Mūzikas un teātra akadēmijā un Viļņas kolēģijā. Viņš ir vairāku mūzikas žanru pārstāvis – Bebop, hard-bop, free jazz, latīņu mūzikas izpildītājs, aktieris, piedalījies vairākos akadēmiskās mūzikas projektos. Viņš komponē, ieraksta un izpilda mūziku teātrim, raksta scenārijus muzikālajām izrādēm un instalācijām, organizē projektus ar dejotājiem, rakstniekiem, aktieriem un vizuālajiem māksliniekiem, piedalās personālizstādēs. A.Gotesmans ir mēmā kino entuziasts, būdams kopā ar dažādiem starptautiskiem mūziķiem, popularizē šo žanru Lietuvā. Perkusionists spēlē ne tikai džezu, bet arī mūsdienu akadēmisko mūziku. A.Gotesmans ir Viļņas Klezmeru orķestra dibinātājs un dalībnieks, Klezmeru mūzikas festivāla Viļņā (EBREJU MĀKSLAS FESTIVĀLS LIETUVĀ) un “Perkusiju un džeza festivāla Utenā” organizators. Gotesmanam tika pasniegta Viļņas džeza balva par ieguldījumu Lietuvas džezā.

Kopumā meistarklasē piedalījās gandrīz 50 dalībnieki no MIKC LMMV un reģiona mūzikas skolām. Kopā tika apspriestas tādas tēmas, kā gatavošanās koncertiem, koordinācija, dinamika un vingrinājumu nozīmīgums, pareizas plaukstas kustības, skaņu meklējumi utt. “Klusums rokās ir pats galvenais. Svarīgi, lai rokas nekliedz!” Ar šādiem vārdiem A.Gotesmans aicina atrast, sajust sevi mūzikā un darīt to no sirds. Meistarklases vadītājs uzskatāmi stāstīja un uzreiz praktiski parādīja ar piemēriem iepriekš skaidroto, īpašu uzmanību pievēršot niansēm un tehnikai. Tā pat A.Gotesmans padalījās ar literatūru izpētei un minēja, viņaprāt, spilgtākos un veiksmīgākos piemērus, kuru mūzikai ir vērts pievērst lielāku uzmanību.

Liels paldies visiem klātesošajiem par izrādīto interesi un saturīgajiem jautājumiem.

Uz tikšanos MIKC LMMV!

Foto: Ilze Asače un Andžela Jevstigņejeva