Iveta Apkalna

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpīgā attieksme pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni. Par savu īpašu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propogandējot ērģeles arī kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas.

...


Toms Lipskis

Toms Lipskis

Toms Lipskis ir absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu, kā arī šobrīd turpina studijas maģistrantūrā pie igauņu profesora Taavo Remmel. Pašreiz Toms Lipskis ir viens no pieprasītākajiem džeza kontrabasistiem Latvijā un līdz šim sadarbojies ar Latvijas Radio Bigbendu, Raita Ašmaņa Jelgavas bigbendu, grupu Framest, ar tādiem pašmāju mūziķiem kā Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš, Ieva Kerēvica, Kristīne Prauliņa, Olga Rajecka, Ralfs Eilands, u.c.

...


Laura Šarova

Laura Šarova

Pēc mācībām J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Senās Mūzikas katedrā, baroka vijoļspēli apgūstot pie Agneses Kanniņas-Liepiņas. 2015. gadā Erasmus apmaiņas programmā studējusi Stokholmas Karaliskajā Mūzikas Koledžā pie Annas Valstrēmas Ann Wallström, bet 2016. gadā Vīnes Mūzikas un Mākslas Privātuniversitātē MUK pie Ulrikes Engel Ulrike Engel.
Senās mūzikas ansambļa Neymann Ensemble dalībniece. Prof. Māra Kupča dibinātā baroka orķestra Collegium Musicum Riga māksliniece.

...


Ilze Grēvele

Ilze Grēvele

J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā mācījusies kora diriģēšanas un ērģeļspēles nodaļā (skolotāji Ē.Čudars un B.Everse), absolvējusi 2012.gadā.
Šobrīd Ilze ir beigusi bakalaura studijas JVLMA Senās mūzikas katedrā, specialitāte „Senās mūzikas dziedāšana”, lektores A.Rūrānes klase. 2015.gadā studējusi ERASMUS apmaiņas programmā Hāgā, Nīderlandē, prof.R.Dams. Savas zināšanas papildinājusi dažādās meistarklasēs Latvijā, Dānijā, Itālijā, Nīderlandē, pietādiem senās mūzikas profesionāļiem kā M.Chance, P.Kooij, R.Dams, J.Feldman u.c.

...


Laura Reksne

Laura Reksne

Ar izcilību absolvējusi Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolu, kur apguvusi gan ērģeļspēli pie skolotājas Bernadetas Everses, vēlāk Gunas Kises, gan arī kora diriģēšanu pie Ērika Čudara. Šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kur turpina apgūt ērģeļspēli prof. Tālivalža Dekšņa klasē. Studiju ietvaros papildinājusi zināšanas meistarklasēs pie ievērojamiem pedagogiem kā Jirgena Esla (Vācija), Kristofera Stembridža (Lielbritānija), Kristofa Bosserta (Vācija), Hansa Davidsona (Zviedrija) un Andželo Kastaldo (Itālija). Koncertējusi dažādās Latvijas baznīcās, vairākkārt piedalījusies Latgales ērģeļu dienu festivālā, kā ietvaros 2014.gadā saņēmusi mācītāju Dr. Anitas Gaides un prāv. Ivara Gaides veicināšanas balvu. Šobrīd ir tautas deju ansambļa „Zelta Sietiņš” koncertmeistare.

...


Einārs Everss

Einārs Everss

pēc J. Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas absolvēšanas mācības turpināja J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kontrabasa klasē pie doc. Sergeja Brīnuma, paralēli muzicējot neskaitāmos Latvijas orķestros, kā, piemēram, Latvijas Nacionālās Operas un Baleta simfoniskajā orķestrī, orķestrī Sinfonietta Rīga, baroka orķestrī Collegium Musicum u.c., kā arī dažādos ansambļos (JVLMA kvintets). Šobrīd sudē Leoša Janāčeka Atskaņotājmākslas akadēmijas Mūzikas fakultātē (Brno, Čehija), prof. MgA. Miloslava Jelīneka (MgA. Miloslav Jelínek) klasē. Aktīvi muzicē arī Brno Kontrabasistu orķestrī, kas savu uzmanību piesaista kā viens no diviem šāda veida pastāvīgi muzicējošajiem kolektīviem pasaulē.

...


Agnese Abramāne

Agnese Abramāne

Jau vidusskolas 3. kursā izkristalizējās Agneses interešu loks – mūzikas teorija un analīze –, tāpēc šobrīd viņa studē JVLMA bakalaura programmā Mūzikas vēsture, teorija un žurnālistika. Ikdiena nebūt nav vienmuļa – ir iespēja izmēģināt savus spēkus visdažādākajās jomās: gūt pieredzi darbā ar arhīvu materiāliem, apgūt oratora mākslu un skatuves kultūru, iemēģināt roku, rakstot koncertu anotācijas, recenzijas un veidojot intervijas, kā arī iepazīt dzīvi otrpus radio aparātam.

...


Zane Kurme

Zane Kurme

Jau 17 gadus aizraujas ar vijoļspēli, kuras prasmes turpina papildināt Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu katedras nodaļā, doc. Terēzes Zībertes-Ijabas klasē. Pieredze gūta arī dažādās meistarklasēs gan vijoļspēlē, gan kameransambļa sfērā, pie dažādiem spilgtiem izpildītājmāksliniekiem un pedagogiem – Marina Šiš (Marina Chiche, Trossingena), Sergejs Azizjans (Sergei Azizian, Kopenhāgena), Tobiass Granmo (Tobias Granmo, Gēteborga), Pēteris Brunts (Peter Brunt, Nīderlande) u.c. Koncertē arī kopā ar ērģelniekiem dažādos Latvijas Dievnamos, kā arī ir Liepājas Simfoniskā orķestra 1.vijoļu grupas mūziķe.