Agnese Abramāne

Agnese Abramāne

Jau vidusskolas 3. kursā izkristalizējās Agneses interešu loks – mūzikas teorija un analīze –, tāpēc šobrīd viņa studē JVLMA bakalaura programmā Mūzikas vēsture, teorija un žurnālistika. Ikdiena nebūt nav vienmuļa – ir iespēja izmēģināt savus spēkus visdažādākajās jomās: gūt pieredzi darbā ar arhīvu materiāliem, apgūt oratora mākslu un skatuves kultūru, iemēģināt roku, rakstot koncertu anotācijas, recenzijas un veidojot intervijas, kā arī iepazīt dzīvi otrpus radio aparātam.

Šobrīd Agnese ir iesaistījusies projektā, ko organizē Klasiskās Mūzikas Biedrība – piemiņas koncerts muzikoloģes Margaritas Tūnas piemiņai, kas notiks Latvijas Nacionālajā Operā ar dziedātājas Katrīnas Gupalo un pianistu Pētera Laula, Andreja Osokina un Vestarda Šimkus piedalīšanos.

Ārpus studijām Agnese interesējas par seno mūziku – dzied gregoriskās mūzikas ansamblī Schola Sancti Meinardi Andra Amoliņa vadībā un nedaudz ir sākusi praktizēt arī baroka vijoles spēli.

Jā, vijoles spēle nav pavisam aizmirsta – lai gan ikdienā vairs nesanāk tik daudz praktizēties, tomēr sanācis muzicēt gan duetā ar klavierēm vai ērģelēm, gan orķestrī: “Liels paldies Rēzeknes kamerorķestra diriģentam Jānim Stafeckim, kurš dod iespēju uzstāties uz lielās koncertzāles Gors skatuves J ”.

Jau no vidusskolas gadiem Agnesi interesē arī pedagoģija. Studējot Rīgā šī joma nav pamesta novārtā: kopā ar mazajiem censoņiem tiek apgūti mūzikas teorijas pamati, kā arī praktizēta klavierspēle. “Tā ir lieliska iespēja,” atzīst Agnese, “tu pārbaudi viņus un viņi pārbauda tevi. Ja rodas kāda jauna zināšanu tālāknodošanas ideja – uzreiz ir iespēja to realizēt dzīvē, pārbaudīt, kā tas strādā.”

“Paldies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolai un it īpaši – vijoles skolotājai Gaļinai Kolotuhinai, mūzikas teorijas, harmonijas un solfedžo skolotājai Ilonai Rupainei, mūzikas formas un literatūras skolotājai Inesei Pāvulei, kā arī polifonijas skolotājai Vinetai Briedei-Dzanuškai. Jūs parādījāt ceļu, pa kuru iet, kamēr stāvēju lielajās mūzikas krustcelēs,” tā Agnese.