Loading Notikumi

« All Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Arkādijs Gotesmans

26 oktobris 19:00 - 27 oktobris 15:30

Mūziķis Deniss Smirnovs sadarbībā ar Mākslu izglītības kompetences centru “Latgales Mūzikas un mākslas vidusskola” Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas skola 2023.gada 26. un 27.oktobrī organizē pasākumu kopu – koncertu “Mūzika neeksistējošam baletam” un meistarklasi Sitaminstrumentu spēles tehnika un paņēmieni – bungas un perkusijas. Mūsdienu ritma mūzika”, kuru vadīs As.prof. Arkādijs Gotesmans (Arkadijus Gotesmanas) no Lietuvas.

 As.prof. Arkādijs GOTESMANS

Viļņas Mūzikas un teātra akadēmija, Džeza nodaļa

 Vairāku mūzikas žanru pārstāvis – Bebop, hard-bop, free jazz, latīņu mūzikas izpildītājs, aktieris, piedalījies vairākos akadēmiskās mūzikas projektos. Viens no atjautīgākajiem un daudzpusīgākajiem Lietuvas sitaminstrumentālistiem un komponistiem, valdzinājis klausītājus ar savām svaigajām idejām un sadarbību ar dažādu citu mediju māksliniekiem. Viņš komponē, ieraksta un izpilda mūziku teātrim, raksta scenārijus muzikālajām izrādēm un instalācijām, organizē projektus ar dejotājiem, rakstniekiem, aktieriem un vizuālajiem māksliniekiem, piedalās personālizstādēs. Viņš sadarbojas arī ar Vilnius Jazz Orchestra un ACCOsax Freeminded trio un citām apvienībām. A.Gotesmans ir mēmā kino entuziasts, būdams kopā ar dažādiem starptautiskiem mūziķiem, popularizē šo žanru Lietuvā. Perkusionists spēlē ne tikai džezu, bet arī mūsdienu akadēmisko mūziku. A.Gotesmans ir Viļņas Klezmeru orķestra dibinātājs un dalībnieks, Klezmeru mūzikas festivāla Viļņā (EBREJU MĀKSLAS FESTIVĀLS LIETUVĀ) un “Perkusiju un džeza festivāla Utenā” organizators. Gotesmanam tika pasniegta Viļņas džeza balva par ieguldījumu Lietuvas džezā.

Koncerts norisināsies Mākslas namā (18.novembra iela 26, Rēzekne) plkst.19.00

Meistarklase norisināsies JIRMS Lielajā zālē plkst. 11.00 – 14.00.

Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursu mērķis ir izglītības programmas Sitaminstrumentu spēle un izglītības programmas Mūzika (Džeza un mūsdienu ritma mūzika) pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveidošana sitaminstrumentu spēles jomā, iepazīšanās ar aktualitātēm, sitaminstrumentu spēles mācīšanas metožu padziļinātai izpratnei, kā arī dažādu aspektu pielietošanai pedagoģiskajā darbā.   

Uzdevumi: sekmēt pedagogu profesionālās kompetences pilnveidi un pieredzes apmaiņu, jaunu metožu aprobācija, stimulējot gūto pieredzi iekļaut savā darbā izglītības iestādē. Veidot ciešāku sadarbību ar MIKC LMMV JIRMS reģiona mūzikas skolu sitaminstrumentu spēles pedagogiem. Izglītības programmas Mūzika (Džeza un mūsdienu ritma mūzika) izglītojamo iesaiste aktīvai darbībai meistarklasē.

Pieteikšanās meistarklasei līdz 2023.gada 22.oktobrim, aizpildot elektronisko pieteikuma saiti: https://forms.office.com/e/9mN5yp8jth

Par dalību meistarklasē pedagogiem tiks izsniegtas pedagogu profesionālās kompetences pilnveides Apliecības 4 stundu apjomā.

Detaļas

Sākums:
26 oktobris 19:00
Beigas:
27 oktobris 15:30