Loading Notikumi

« All Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pirmais Starptautiskais etnodžeza mūzikas ansambļu konkurss “Guoyu pa Jazz”

02/05/2023

2023.gads Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolai (JIRMV) ir īpašs ar to, ka izglītības programma Mūzika (Džeza un mūsdienu ritma mūzika) izsludina savu pirmo Starptautisko etnodžeza mūzikas ansambļu konkursu “Guoyu pa Jazz”. Konkursa nosaukums nav nejaušs. Tas atspoguļo JIRMV tradīcijas, vērtības un spēju tās integrēt džeza mūzikas žanrā. Konkursa mērķis ir ne tikai sekmēt jauno mūziķu profesionālo izaugsmi, personas vispusīgu attīstību, pilnveidot audzēkņu kolektīvās uzstāšanās prasmi un pieredzi, bet tik pat svarīgs mērķis ir arī tautas tradicionālās vērtības – tautasdziesmas iekļaušana mūsdienu mūzikas žanrā. Konkursa dalībniekiem, žūrijai un visiem klātesošajiem viesiem būs tā unikālā iespēja dzirdēt jaunas tautasdziesmu aranžijas etnodžeza skanējumā.

Aicinām konkursā piedalīties ne tikai Latvijas, bet arī ārzemju mūzikas vidusskolu Tradicionālās mūzikas, Džeza un mūsdienu ritmu mūzikas izglītības programmu audzēkņu instrumentālos un vokāli instrumentālos ansambļus. Pateicoties ciešajai sadarbībai ar Latgales vēstniecību GORS, konkurss šī gada 2.maijā norisināsies tieši tur – GORS Mazajā zālē.

Svarīgs noteikums konkursa dalībniekiem – jāatskaņo divus dažāda rakstura skaņdarbus:

  • sava pārstāvētā apvidus tautasdziesma oriģinālaranžējumā, kuras atskaņošanā vēlams iekļaut arī kādu/-us no tautas mūzikas instrumentiem;
  • brīvas izvēles skaņdarbs oriģinālaranžējumā vai oriģinālkompozīcija, kas iekļauj etniskās mūzikas elementus.

Konkursa laikā tiks noskaidroti vismaz 3 specbalvu ieguvēji: Specbalva par labāko aranžiju, Specbalva par labāko individuālo sniegumu, kā arī Latgales vēstniecības Gors simpātiju balva. Dalībniekus vērtēs kompetenta četru pārstāvju žūrija, no kuriem viens pārstāvis būs starptautiska mēroga eksperts.

Konkursa dalībnieku pieteikums jāiesūta elektroniski līdz 2023.gada 14.aprīlim. Pieteikuma anketa pieejama: https://forms.office.com/e/rM5Mzs7dHV.

Uz tikšanos konkursā “Guoyu pa Jazz”!

Detaļas

Datums:
02/05/2023
Notikums Category: