Absolvējusi J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu 2007. gadā, specialitātē Vokālā mūzika (ped. D. Kārkliniece).

J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Vokālās mūzikas katedrā, specialitātē “Operdziedāšana”. Pēc absolvēšanas atgriezusies mājās – Rēzeknē, strādā J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, aktīvi darbojas kā vairāku vokālo ansambļu vadītāja un mūzikas projektu producente. Izveidojusi Rēzeknes novada vokālo studiju “Skonai”, kas ir Latvijas vokālo ansambļu konkursu laureāts. Latvijā guvusi ievērību kā talantīga komponiste, kura raksta latgaliešu oriģināldziesmas un veido tautas dziesmu apdares.

Par savu pedagoģisko darbu saņēmusi vairākus apbalvojumus – “Nikodema Rancāna balva 2015”, Latgaliešu gada balva “Boņuks 2014” nominācijā “Gada cilvēks kultūrā”, “Latgaliešu gada balva “Boņuks 2012”nominācijā “Gada skolotājs”.

Muzicē latgaliešu modernās mūzikas grupā “Borowa Mc”.

Guntra atceras, ka mācības J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā bija ļoti radošas. Brīvajos brīžos tika muzicēts kopā ar skolas biedriem, komponētas dziesmas, un ikviens skolotājs centās saskatīt audzēkņos personības. Te varēja gūt iedvesmu, un skola bija kā otrās mājas. Nevar aizmirst tos daudzos muzikālos projektus un konkursus, kas veicinājuši muzikālo izaugsmi. Daloties atmiņās, Guntra saka: “Paldies manai specialitātes skolotājai Danutai Kārkliniecei, kura atvēra durvis uz vokālās mūzikas pasauli!”