J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā mācījusies kora diriģēšanas un ērģeļspēles nodaļā (skolotāji Ē.Čudars un B.Everse), absolvējusi 2012.gadā.

Šobrīd Ilze ir beigusi  bakalaura studijas JVLMA Senās mūzikas katedrā,  specialitāte „Senās mūzikas dziedāšana”, lektores A.Rūrānes klase. 2015.gadā studējusi ERASMUS apmaiņas programmā Hāgā, Nīderlandē, prof.R.Dams. Savas zināšanas papildinājusi dažādās meistarklasēs Latvijā, Dānijā, Itālijā, Nīderlandē, pietādiem senās mūzikas profesionāļiem kā  M.Chance, P.Kooij, R.Dams, J.Feldman u.c.

Ilze ir baroka kora Collegium Choro musici Riga māksliniece, starptautiskā senās mūzikas ansambļa Le Voci delle Grazie(Nīderlande) soliste.

Ikdienā Ilze strādā arī kā vokālais pedagogs un kordiriģents ar dažādiem koriem un vokālajiem ansambļiem gan Latgalē, gan Rīgā.

Par savu mācību laiku JIRMV Ilze saka:”Zināšanas, ko ieguvu JIRMV ir nenovērtējami augstas. Teorētiskos priekšmetus kā solfedžo, harmoniju un polifoniju, tolaik lādēju un teicu, ka man tie nekad nebūs vajadzīgi. Bet akadēmijā novērtēju, cik daudz esmu ieguvusi, jo neviens teorijas priekšmets man  nesagādāja grūtības! Tieši tāpat, neskatoties uz kraso specialitātes maiņu (no ērģeļspēles uz dziedāšanu!), varu teikt lielu paldies B.Eversei un Ē.Čudaram par ieguldījumu manā attīstībā! Šobrīd, pateicoties JIRMV sniegtajai zināšanu pamatbāzei, strādāju ne tikai kā solomāksliniece, bet arī esmu kordiriģente un brīvi pārvaldu taustiņinstrumentus!”