Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpīgā attieksme pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni. Par savu īpašu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propogandējot ērģeles arī kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas.

Iveta Apkalna sniedz koncertus Eiropas, Āzijas un ASV slavenākajos koncertnamos, nozīmīgos starptautiskos festivālos, uzstājas ar vadošajiem simfoniskajiem orķestriem (Berlīnes Filharmoniķiem, Bavārijas Radio Simfonisko Orķestri, Losandželosas Filharmonisko Orķestri, Romas Nacionalās akadēmijas Santa Cecilia Orķestri, kamerorķestriem Kremerata Baltica un Sinfonietta Rīga u.c.) un ievērojamākajiem diriģentiem, starp kuriem tādi vārdi kā Klaudio Abado, Mariss Jansons, Sers Antonio Papano, Mareks Janovskis, Simona Janga u.c.

Iveta Apkalna tikusi pie plašas starptautiskas atzinības, saņemot vairākas balvas starptautiskajos konkursos. 2002. gadā pēc uzvaras konkursa “Royal Bank Calgary International Competition” Eiropas atlases kārtā, šī paša konkursa finālā Kanādas pilsētā Kalgari Iveta saņem prestižo J. S. Baha balvu. 2003. gadā viņa iegūst pirmo vietu un vairākas speciālbalvas Starptautiskajā M. Tariverdijeva konkursā Kaļiņingradā (Krievija).

2003. gadā viņai piešķirta “Latvijas Lielā Mūzikas Balva”, 2015. gadā – Latvijas Kultūras ministrijas “Izcilības Balva Kultūrā”, kā arī Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks” kategorijā “Gada cilvēks kultūrā”.

2005. gadā viņai pasniegta Vācijas Fonoakadēmijas balva “ECHO Klassik” kategorijā “Labākā atskaņotājmāksliniece” (Iveta ir pirmā godalgotā ērģelniece šīs balvas pastāvēšanas vēsturē), savukārt 2008. gadā Iveta saņe savu otro ECHO balvu kategorijā “Klasika bez robežām”.

2016.-2017. gada sezonā Ivetai paredzētas uzstāšanās ar Gustavo Dudamela vadīto Losandželosas Filharmonisko Orķestri leģendārajā Volta Disneja koncertzālē Losandželosā, Eiropas turneja ar Karalisko Amsterdamas Concertgebouw Orķestri; paredzēti arī ērģelnieces koncerti Vīnes Konzerthaus, Zalcburgas Mozarteum, Frankfurtes Alte Oper, Ķelnes Filharmonijā, Hamburgas Elbas Filharmonijā, Lucernas Festivālā, Francijas Radio Auditorium, Parīzes Filharmonijā, Briseles Mākslas centrā Bozar, Budapeštas Mūzikas centrā, Āzijas Nacionālajā Atskaņotājmākslas centrā Pekinā, Šanhajas Simfoniskajā zālē u.c.

2017. gada janvārī beidzot durvis vērs ilgi gaidītā Hamburgas Elbas Filharmonija, un Ivetai Apkalnai ir liels gods kļūt par šī nama goda ērģelnieci (Titularorganistin), kas regulāri tur koncertē un ir šīs zāles ērģeļu koncertu programmu sastādītāja un mākslinieciskā vadītāja.

Iveta Apkalna sniegusi lielu ieguldījumu Latvijas mūzikas dzīves attīstīšanā, panākot to, ka Latgales vēstniecībai “Gors” kopš 2014. gada pavasara ir pašiem savas digitālās ērģeles. Iveta ir arī tur notiekošā starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla”ORGANismi” mākslinieciskā vadītāja.

Iveta Apkalna studējusi klavieru un ērģeļspēli J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, Londonas Guildhall Mūzikas un Drāmas augstskolā, kā arī Štutgartes Mūzikas un Mākslas augstskolā.

Šobrīd Iveta ar ģimeni dzīvo Berlīnē un Rīgā.