{itpsharepoint}

21. martā plkst. 18:00 JIRMV lielajā zālē skanēs alts-instruments, ko ne tik bieži dzirdam solo koncertos. Šoreiz tas būs skaistais, skanīgais, krāsām bagātais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docentes Ināras Brīnumas alts.

22. martā plkst. 10.00 JIRMV notiks meistarklases alta spēlē,kuras vadis I.Brīnuma

Ināra Brīnuma beigusi prof. Bernharda Tiltiņa klasi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā.

Jau studiju laikā sākusi strādāt Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un nu jau vairāk nekā 25 gadus ir orķestra altu grupas koncertmeistare. Viņa nenogurstoši spodrina savu meistarību gan kā soliste, gan kā kamermūziķe, popularizē savu instrumentu un tā repertuāru, ieguvusi diplomus starptautiskos konkursos, piedalījusies daudzos Latvijas radio fondu ierakstos.

No 1990.gada māksliniece ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas stīgu instr. katedras docētāja un Emīla Dārziņa mūzikas skolas pedagoģe. Viņas audzēkņi sekmīgi piedalījušies starptautiskos konkursos, spēlē profesionālajos simfoniskajos orķestros Latvijā un ārzemēs.

Šī latviešu komponistu skaņdarbu programma ieguvusi Mūzikas akadēmijas mecenātes Māras Doles stipendiju, kuru konkursa kārtībā piešķir akadēmijas mācībspēku radošajām aktivitātēm. Programma interesanta, daudzveidīga, kontrastējoša, bagāta ar reti atskaņotiem darbiem. Ināras Brīnumas spēli raksturo inteliģents, atraisīts priekšnesums, plaša noskaņu un raksturu gamma, savs personīgs skatījums uz atskaņojamiem darbiem.

Pie klavierēm būs pianiste-koncertmeistare, Ināras Brīnumas radošā darba domubiedre, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektore Natālija Zandmane, kuras augstā spēles meistarība, zināšana, pieredze, iejūtība un atsaucība jau 40 gadus ir lielisks atbalsts arī jaunajiem altistiem un vijolniekiem.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Stīgu instrumentu katedras vadītāja,

asoc. profesore Ligita Zemberga