{itpsharepoint}

Nu jau trešo gadu pēc kārtas Lieldienās Rēzeknē tiek rīkots mazo dziedātāju festivāls „Cīrulītis mazputniņš”, kura noslēguma pasākums ir koncerts ar Rēzeknes mazo dziedātāju un JIRMV mūzikas skolas jauno instrumentālistu piedalīšanos. Tas parasti izvēršas par  jauku muzikālu pasākumu, kas pulcina labākos Rēzeknes pilsētas pirmskolas izglītības iestāžu , kā arī vokālo ansambļu mazos dziedātājus un J.Ivanova Rēzeknes mūzikas skolas audzēkņus, kā arī bērnu vecākus un skolotājus, lai atskaņotu komponistes Sandras Mežores bērnu dziesmas.

Dziesmas izpilda mazie dziedātāji, bet dziesmu pavadījumus uz dažādiem mūzikas instrumentiem atskaņo  izglītības programmu audzēkņi, kas attiecīgajā laika posmā mācās mūzikas skolā.

 

Ceļš šāda koncerta sagatavošanai ejams vairākus mēnešus, jo sākumā tiek apzināts repertuārs, tad seko dziesmas apguves darbs atsevišķi ar dziedātājiem un instrumentālistiem. Tad, kad katrs savu partiju ir iemācījies, tiek rīkoti kopmēģinājumi, kuru laikā vai nu mūzikas skolas audzēkņi dodas uz bērnudārziem, ņemot līdzi savus mūzikas instrumentus, vai arī mazie dziedātāji mēro ceļu uz mūzikas skolu, apvienojot gan mēģinājumu, gan ekskursiju, gan iepazīšanos ar dažādiem mūzikas instrumentiem un mūzikas skolu. Tā dažs labs pirmo reizi „iemin taciņu” turpmākajam dzīves ceļam.

Šogad festivālā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieki, kuri savu skolotāju vadībā bija ne tikai apguvuši dziesmiņas, bet arī rūpīgi pārdomājuši priekšnesumus, izmantojot gan kustības un dejas soļus, gan vizuālo ietērpu. Tie bija  PII „Vinnijs Pūks”, „Pasaka”, „Rotaļa”, „Auseklītis”, „Zvaniņš”, „Māriņa”, kā arī Poļu Valsts ģimnāzijas sagatavošanas grupas audzēkņi un Skolēnu interešu centra vokālās grupas „Mikauši” un popgrupas „Ķipariņi” dalībnieki. Protams, arī atbalstītāju pulks bija liels. Klausītāju rindas pulcināja vecākus, vecvecākus, brāļus un māsas, kā arī draugus. Šāda mēroga pasākums neiztiek arī bez sponsoriem un atbalstītājiem. Šoreiz viņu vidū bija Rēzeknes pilsētas Kultūras pārvalde, kuras atbalsts tika iegūts ar „Mazo kultūras projektu” starpniecību, SWED bankas Rēzeknes filiāles vadītāja Jeļena Pentjugova un varoņi Vāvere un Pīle, SIA „Alba LTD” un Mārīte Revizore, kura īpaši rūpējās par dāvanām mazajiem dziedātājiem. Neiztrūkstoša bija arī fotogrāfa Ilmāra Elkšņa klātbūtne.  Pagājušajā gadā ar VAS „Hipotēku un zemes banka” Klientu kluba „Mēs paši” finansiālu atbalstu tika izdota bērnu dziesmu grāmata „Cīrulītis mazputniņš”, kurā ietvertas 12 dziesmas. Daļa no tām tika atskaņota festivāla koncertā.

Viss turpinās arī šobrīd- rodas jaunas bērnu dziesmas, bērnudārzos ienāk jauna paaudze, kura tā kā dzijas kamolā tīs savas dziedāšanas, dejošanas un muzicēšanas iemaņas. Tie, kas aizies no bērnudārziem, uzsākot savas skolas gaitas ,cerams, pratīs atrast ceļu arī  uz mūzikas skolu, bet  mūzikas skolas audzēkņi ar katru nākamo uzstāšanās reizi pilnveidos savas muzicēšanas prasmes…Tā tas turpināsies līdz nākamajiem svētkiem, līdz nākamajam mazo dziedātāju festivālam „Cīrulītis Mazputniņš”

{gallery}2012_05_09_CM{/gallery}

Foto: Ilmārs Elksnis