{itpsharepoint}

Augusta beigas un septembra sākums rēzekniešiem, tās viesiem, JIRMV audzēkņiem un mācībspēkiem saistās ar seno mūziku, jo jau 8. reizi Rēzeknē norisinājās Baroka mūzikas dienas. Šī gada tēma bija poļu baroks (9.-17. gs.), Polskie Swiatlo jeb Polijas gaisma.

BMD viesmākslinieki bija poļu baroka vijolniece Judyta Tupczynska, kā arī divas Šveices senās mūzikas grupas – “Ensemble Peregrina” un Kesselberg Ensemble.

Nedēļas laikā tika iestudēti pilnīgi jauni kora un instrumentālie skaņdarbi. Ensemble Peregrina dziedātājas Agnieszka Budzinska-Bannett, Kelly Landerkin, Hanna Järveläinen sniedza koncertus un ievadkursu laikā ieskatu Polijas sieviešu klosteru mūzikā, pēc kuriem, semināru laikā, tika izveidota 7 dziedātāju grupa, kas izpildīja gregoriāņu dziedājumus. Te varēja dzirdēt un aplūkot arī viduslaiku seno instrumentu – rata liru. Neizpalika arī ikgadējās meistarklases. Šoreiz tās bija vijoles spēlē (vad. Judyta Tupčinska) un čella spēlē(Ilze Grudule). JIRMV koris iestudēja Marcin Mielczewski “Vesperes Dominicales” (Svētdienas vesperes). Daudzi atzina, ka tas bija liels pārbaudījums, jo šis komponists iezīmējas ar virtuozitāti, biežām taktsmēru maiņām. Līdzīgu atzinumu var teikt par Adam Jerzebski skaņdarbiem “Nova casa” un “Sentinella” 3 vijolēm, čellam un klavesīnam, kā arī “Königsberga” 3 čelliem un klavesīnam. Šie 17. gs. poļu komponista darbi atklāja koncertu kā Pasienes krāšņajā, baroka laikā būvētajā baznīcā, tā arī JIRMV lielajā zālē.

Liels paldies festivāla direktorei Inesei Pāvulei un mākslinieciskajai vadītājai Ilzei Grudulei. Un uz tikšanos nākamgad, kad dzirdēsim holandiešu baroku, kad seno mūziku varēsim baudīt Austrumlatgales koncertzālē Rēzeknē.

Laura Šarova

{gallery}2012_09_24_BMD{/gallery}