{itpsharepoint}

Šī gada 18.februārī Austrumlatvijas koncertzālē „Gors” Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas kamerorķestris diriģenta Jāņa Stafecka vadībā pulcināja rēzekniešus uz koncertu „Labam garastāvoklim”.

Un tik tiešām- nosaukums lieliski atspoguļoja koncerta būtību! Gan koncerta skatītāji, gan mūziķi atstāja zāli ar pozitīvām emocijām.

 

Orķestra kodolu veido Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Ņemot vērā  orķestra mazo sastāvu, kā arī dažu  instrumentu trūkumu, tika pieaicināti gan JVLMA studenti, gan jau profesionāli mūziķi.

Koncerts sastāvēja no divām daļām. Pirmajā daļā klausītāji varēja dzirdēt Haidna 101.simfoniju, kurai komponists devis nosaukumu „Pulkstenis”.  Tas pateicoties simfonijas otrajai daļai, kurai pamatā vienmērīgs ritms, atgādinot sekunžu skaitītāja tikšķēšanu. Turpretī otrajā daļā skanēja pazīstamākās ārijas no Mocarta operām „Figaro kāzas”, „Dons Žuāns” un Dž. Rosīni „Seviļjas bārddzinis”.

Uz skatuves līdzās orķestra mūziķiem kāpa arī mūsu pašu iemīļotie un Latvijā jau plaši pazīstamie brīnišķīgo balsu īpašnieki- Krišjānis Norvelis un Guntra Kuzmina, izpildot gan solo ārijas, gan duetus. Vislielāko sajūsmu skatītājos izsauca tā saucamās „koncerta piedevas”- Rosīni komiskais „Kaķu duets”, kurā visas emocijas izteiktas ar vienu vienīgu „mjau” un Krišjāņa Norveļa pārtulkotais un atdzejotais Dona Bazilio ārijas variants latgaliešu valodā „Ļaunys pļukšys” (ļaunas tenkas).

Mēs, orķestra dalībnieki, jutāmies priecīgi un pagodināti par iespēju pieskandināt koncertzāles „Gors” lielo zāli. Paldies mūsu palīgiem no JVLMA un īpaši- mūsu diriģentam par ieguldīto darbu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.