Kā izpaužas saule latviešu folklorā un kultūrā, to divas dienas Rēzeknes Augstskolas  filoloģijas eksperte Angelika Juško Štekele atklāja Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas un Mākslas un dizaina vidusskolas jauniešiem. Saules simbolika tiek pētīta Kultūras ministrijas atbalstītajā projektā „Pa Saulei – no Miķeļiem līdz ziemas Saulgriežiem”. Radošās partnerības projekts paredz skolu jauniešu organizētas aktivitātes Rēzeknes novada Feimaņu, Gaigalavas, Sakstagala un Stoļerovas pamatskolas bērniem – kopīgas radošās darbnīcas metālmākslā, kopīgi veidotus Saules zīmējumus un sacerētas saules dziesmas.

Saules tēma ir viena no dziļākajām gan latviešu tradicionālajā mūzikā, gan etnogrāfisko rakstu simbolos un zīmējumos. Populārākā krāsa Saules zīmē ir sarkanā un dzeltenā. Saule māca arī taisnīgumu un žēlsirdību – tā spīd vienādi visiem. Par Sauli ir dziesmas un rotaļas latgaliski. Par Sauli stāsta arī pasakas – kustība, kas aicina darboties pozitīvi, Saules siltuma modināšana sevī un citos.

Projekts radīs interesi caur darbošanos, aicinot tā dalībniekus pašiem iepazīt Saules zīmi, tās nozīmi. Tā kā projekta aktivitātes skolās uzsāksies rudenī – laikā, kad Saules paliek mazāk – tā tiks meklēta aksesuāros un modināta gala pasākumā pirms Ziemassvētkiem.

Projektu atbalsta Kultūras ministrijas radošo partnerību projekti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.