Saules gleznošanas, mūzikas un tekstila aksesuāru darbnīcas bija Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā – vienā no lielākajām pamatskolām Rēzeknes novadā.

Saules gleznošanas darbnīcās uz audekliem tapa mazās saulītes. Katram skolēnam bija savs skatījums un radošā brīvība. ,, Saulītes ir dažādas. Mazajiem tā bija kā rotaļa, viss tapa viegli un brīvi, lielākie bērni apdomāja ilgāk un nopietnāk. Es lepojos ar saviem audzēkņiem. Viņiem bija labs kontakts un sadarbība ar bērniem. Nākotnē būs fantastiski skolotāji,’’ tā Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslu izglītības programmas skolotāja, māksliniece Agra Ritiņa. Arī RMDV 2.kursa audzēknis Reinis Sprudzāns, kurš palīdzēja pedagogiem radošajās darbnīcās Rēzeknes novada visās 4 skolās, atzina, ka viņam patika strādāt ar bērniem, tas bija kaut kas jauns.  Patika vērot procesu, to atšķirību, kā strādā jaunāki un kā vecāki bērni. Jāpiebilst, ka kopumā uz audekliem no visām projektā iesaistītajām skolām (Gaigalavas, Feimaņu, Rēznas un Sakstagala) tapušas 150 mazās saulītes, kas tiks apvienotas vienā lielā Saules gleznojumā.

Liela interese bija par tekstila aksesuāru darbnīcu, kur RMDV skolotājas ar saviem audzēkņiem līdzi bija atvedušas mazās stelles. Līdz ar to tika noaustas sedziņas. ,,Pie stellēm strādāju pirmo reizi. Tas ir ļoti interesanti. Jā, krāsas izvēlos pati. Tās ir saulītes krāsas’’, stāsta 6.klases skolniece Ksenija. Savukārt klasesbiedrene Linda vilnas velšanas procesā Saules krāsās darināja bumbiņu – saulīti, kas kalpos kā rotājums, vai piekariņš: ,,Man saulīte ir ļoti mīļa. Saule man ir māmiņa. Skolā mēs daudz mācamies tautasdziesmas par saulīti’’.  Radošās darbnīcas vadītājas, RMDV pedagoģes Zane Skutāne un Lienīte Ratniece  ir pārliecinātas, ka  šādi darbi prasa pacietību, bet, kad jūti, ka sanāk forma, tad darboties ir divkāršs prieks.

Mūzikas nodarbības noritēja 4 reizes dažādu klašu skolēniem. Tika apgūtas latviešu tautas dziesmas par sauli, iepazīti daudzveidīgi tradicionālās mūzikas instrumenti, muzicēts kopējā ansamblī ar mūzikas vidusskolas audzēkņiem, iets rotaļās par sauli, kā arī zīmējumos atainota saule un tautas dziesmu tematika.

Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā ir 13 pulciņi. ,,Mēs dejojam, sportojam,  pirmo gadu ir folkloras pulciņš, darbojas teātris, tautas tradīciju klubiņš, praktiskais latvietis, praktiskā māksla, vizuālā mākslā, solo dziedāšana, jautrais orķestris, ansamblis. Mums ļoti patīk, ka pie mums atbrauc šādi viesi. Labi, ka atbrauc ar gataviem materiāliem, jo mums tā ir problēma – otiņas, papīrs un krāsas, materiāli aušanai. Arī ir savādāk, ka māca jaunieši. Skolēni viņus uztver savādāk nekā skolotājus, kuri strādā ar viņiem ikdienā’’, – Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolas direktore Silvija Freiberga.

Projektu ,,Pa Saulei – no Miķeļiem līdz ziemas Saulgriežiem’’ īsteno Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola. Tas tiek realizēts Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmas ietvaros.

{gallery}2014_11_28_sakstagals{/gallery}