Lai gan pelēcīgums un mākoņi  ir pārņēmuši mūsu ikdienu, tomēr SAULES gaismas ceturtdien, 11.decembrī, netrūks  Rēzeknes novada Sakstagala pagasta Franča Trasūna muzejā ,,Kolnasāta’’, jo tur notiks projekta ,,Pa Saulei – no Miķeļiem līdz ziemas Saulgriežiem’’ gala pasākums – LATGALES GALDS.

Kopš septembra mēneša Rēzeknes novada četrās pamatskolās – Feimaņu, Gaigalavas, Rēznas un Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā – notika radošās darbnīcas, kuras organizēja un vadīja jaunieši un pedagogi no Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas. Tās bija rotkaļu, keramikas, koka lietu, tekstila aksesuāru un seno tērpu darbnīcas, arī tradicionālās mūzikas un tautasdziesmu darbnīcas. Mūzikas darbnīcās iemācītas un atkārtotas dziesmas par Sauli: ,,Saule pina vainadziņu’’, ,,Ģērbies, saule, sudrabota’’, ,,Zīdi, zīdi rudzu vuorpa’’. Līdztekus minētas mīklas, stāstīts par mūzikas instrumentiem, kā arī pašu muzicēšana. Savukārt Saules gleznošanas darbnīcās uz audekliem tika gleznotas mazās saulītes. Kopā tapušas vairāk kā 150 mazās saulītes, kuras apvienotas vienā lielā Saules zīmējumā.

Darbnīcas radīja interesi caur darbošanos, aicinot tā dalībniekus pašiem iepazīt Saules zīmi, tās nozīmi. Tā kā projekta aktivitātes skolās uzsākās rudenī – laikā, kad Saules paliek mazāk – tā tika meklēta aksesuāros un tiks modināta gala pasākumā pirms Ziemassvētkiem.

Gala pasākumā, kas notiks „Kolnasāta”, kur ir Latgales zemnieku sētas kultūrvide, katra skola radīs savu sagatavo Saules rotaļu, būs skatāma projektā gaitā tapušo darbu ar Saules zīmēm izstāde, sumināti radošā konkursa „Ai, Saulīte, mīļa, balta” dalībnieki. Kopā pasākuma dalībnieki izdejos Saules rakstus un izdziedās Saules dziesmas, kā arī spēlēs iemācītās melodijas.

Uz gala pasākumu ir aicināti viesu namu saimnieki, lai viņi projekta idejas ieviestu savos namos.

Projekts ,,Pa Saulei – no Miķeļiem līdz ziemas Saulgriežiem’’ tiek īstenots Kultūras ministrijas Radošo partnerību programmas ietvaros.

 

Aicinām š.g.11.decembrī plkts.11.00 uz Sakstagala pagasta

Franča Trasūna muzeju ,,Kolnasāta’’.

Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola

Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola