No šī gada 22. februāra- 25.februārim nosrisinajās X starptautiskais saksofonu mūzikas festivāls – „  Saksofonija 2017“, kura ietvaros notika arī 9. Latvijas mūzikas skolu un mūzikas vidusskolu saksofona spēles audzēkņu konkurss. Arī mūsu skolas audzēkņiem bija iespēja pieradīt sevi šajā konkursā.

22. februārī norisnājās konkurss vidusskolu grupām 4. grupā (vecākājā vidusskolu grupā) piedalījās Mārtiņš Dzindzuks (4.kurss) un Agnija Silicka ( 3.kurss). Agnija ieguva II vietu, kā arī simpātiju balvu no Rīgas saksofonu kvarteta. 3.grupā (vidusskolu jaunākajā grupā) piedalījās Nikita Janovs (7.klase), viņš ieguva diplomu.

23. februārī norisnājās konkurss vecākājai bērnu skolas grupai, tajā piedalījās Katrīna Belinska (6.klase) , Daniels Podoļecs (7.klase) un Nika Kristīāna Lisenko. (6.klase) .

24. februārī notika bērnu skolas jaunākas grupas konkurss, kurā piedalījās Andrejs Daniils Sorokins (2.klase), viņš ieguva augsti godalgoto III vietu un simpātiju balvu no latviešu saksofonista Oskara Petrauska.

Savukārt 25.febrārī JVLMA notika visu laureātu apbalvošanas koncerts. Tas bija grandiozs un muzikāliem parsteigumiem bagāts pasākums, kurā uzstājās konkursa pirmo vietu ieguvēji, festivāla viesmākslinieki, Rīgas saksofonu kvartets un kvartets „Atomos“ . Koncerta noslēgumā visiem konkursa dalībniekiem bija iespēja kopā muzicēt saksofonu korī. Ar bērniem kopā muzicēja izcili mākslinieki kā O.Petrauskis, Ģ. Pabērzs, D. Jurka, R.Lācis, kā arī konkursa žūrijas priekšsedētājs francūzis Jean Pierre Baraglioli .

PALDIES skolotājiem Haraldam Baugam un Romānam Ivanovam par iegūldīto darbu un pūlēm, lai sagatavotu savus audzēkņus konkursam. Milzīgs, liels paldies arī koncertmeistarei Svetlanai Sergējevai par lielo izturību un jušanu līdzi ikvienam audzēknim.