Jau kopš vasaras Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jaunieši īsteno Radošo Partnerību projektu “Gida portfelis “Mūzika Rēzeknē”. Projekta ideja – iesaistīt JIRMV audzēkņus un pedagogus Rēzeknes pilsētas muzikālajā izzināšanā un gida portfeļa izstrādē par mūzikas personībām un notikumiem Rēzeknē. Un šajās aktivitātēs izzinātājiem rodas sociālā atbildība par savu pilsētu, idejas tās popularizēšanai un garīgās vides attīstībai.

JIRMV jaunieši ir tikušies Zaļajā sinagogā ar Voldemāru Ivdri, pieredzējušu gidu, kurš dalījās savā pieredzē, sniedza metodiskos ieteikumus, kā saistošāk veidot vēstījumu par  pilsētu. Voldemārs Ivdris ir arī viens no projekta ekspertiem, kurš sniedz metodisko palīdzību, lai izstrādātu muzikālu pilsētas tūrisma karti un maršrutu.

Vācot un apkopojot informāciju par mūzikas dzīvi, žanriem un personībām Rēzeknē, jauniešiem ir izdevies aptvert sabiedrības un mūzikas dzīves daudzveidību vienā atsevišķā pilsētā, izzināt mūzikas vietu vēsturi, personības Rēzeknē. Vairākus plašai sabiedrībai nezināmus faktus projekta dalībnieki atklāja Rēzeknes vecticībnieku dievnamā, iepazīstot īpašas lūgšanu dziesmu zīmes un melodijas.

Rezultātā tiks radīts muzikāls gida portfelis ar saistošiem stāstījumiem, mūzikas skaņām un digitālo piesaisti virtuālajai informācijai par mūzikas dzīvi Austrumlatvijas kultūras galvaspilsētā.

Jaunais tūrisma maršruts tiks prezentēts gada beigās un būs pieejams arī interneta vidē.

 

Ināra Groce

Projekta vadītāja