JIRMV jubilejas svinību kulminācija noritēja sestdien, 28.oktobrī. Tā sākās pl.16.00 ar skolas absolventu koncertu Atkalsatikšanās mūzikā un turpinājās ar absolventu salidojumu. Klātesošie varēja baudīt dažādu stilu un žanru mūziku, tika pārstāvētas visas mūzikas vidusskolas nodaļas. Koncertu atklāja ērģelnieces Guna Kise un Laura Reksne – abas ir JIRMV skolotājas, kuras savu priekšnesumu paspilgtināja ar video.  Skatītājiem bija iespēja virtuāli mērot ikdienas ceļu uz skolu.

     

Koncerta sekojošie priekšnesumi apstiprināja skolas ciešo saikni ar seno mūziku. Jau duci gadu Rēzeknē notiek Baroka dienu festivāls, kuru ir iniciējusi un organizējusi mūsu absolvente, baroka čelliste un festivāla mākslinieciskā vadītāja Ilze Grudule. Ļauties baroka mūzikas vilinājumam palīdzēja senās mūzikas izpildītājmākslinieki: Ilze Grudule, Laura Šarova (baroka vijole) un Ilze Grēvele (vokāls), kā arī mūsu skolas skolotājas un absolventes: Solvita Ivanova (virdžināls), Guntra Kuzmina – Jukna (vokāls), Ingrīda Balode (vokāls) un Irina Kigitoviča (klavieres).

Koncertā izskanēja arī divi kursabiedru dueti. Einārs Everss muzicēja kopā ar Janu Aņisimovu (klavieres), filigrāni izpildot Džovanni Botezini  Fantāziju par G.Doniceti operas “Lucia di Lammermoor” tēmām. Einārs pierādīja, ka koloratūrsoprāna partija var veiksmīgi izskanēt arī kontrabasa izpildījumā. Savukārt Jānis Igaunis (klarnete) un Anastasija Raspopova (klavieres) zālē uzbūra impresionisma atmosfēru, izpildot Kloda Debisī Rapsodiju.

Pūtēju kuplo saimi pārstāvēja arī ilggadēja viņu koncertmeistare Svetlana Sergejeva un Ojārs Tūmiņš (trompete). Viņi aicināja klausītājus uz muzikālu smaidu, izpildot Igora Šahova Skercino. Savukārt Linda Laduse (klavieres), Ojāra kursabiedrene, spilgtākās krāsās iekrāsoja Sergeja Rahmaņinova Etīdi-Gleznu.

Šogad skolas vēsturē ir ierakstīta jauna lappuse – izglītības programmā “Mūzika” ir pirmie absolventi – tradicionālās mūzikas speciālisti. JIRMV ir vienīgā vidējās profesionālās izglītības iestāde Baltijā, kur var apgūt šo specialitāti. Koncertā varēja dzirdēt Ukraiņu tautasdziesmu un latviešu deju “Šīberis” Diānas Loginas, Ilzes Jurjānes un Aleksandra Maļkeviča izpildījumā.

Koncerta pirmo daļu noslēdza skolas lepnums – jauktais koris, kurā ir dziedājusi liela daļa absolventu.  Ikdienā ar kori strādā diriģenti – Anda Lipska un Jānis Veļičko. Anda vada kori jau kopš brīža, kad ir sākusi darbu mūzikas vidusskolā. Koris izpildīja divus skaņdarbus, kas atklāja divas pretējas pasaules – sauli, tās gaišumu (Kristīnes Baltruševičas “Dziesma saulei”) un dēmonu šķietami draudzīgās izdarības (Ģērģa Orbana “Daemon irrepit callidus”).

Koncerta otrajā daļā skanēja džeza mūzika, ko izpildīja divi sastāvi: trio – Toms Lipskis, Artis Boriss, Vilnis Kundrāts un pūšaminstrumentu orķestra “Rēzekne” bigbends. Lepojamies ar to, ka gandrīz visi šie mūziķi ir mūsu skolas absolventi, kas džezu popularizē pilsētā un valstī. Toms Lipskis, absolvējot mūzikas vēstures un teorijas nodaļu JIRMV, savu diplomreferātu “Džezs pasaulē un Rēzeknē” noslēdza ar vārdiem: “Džezs – tā ir mūzika, kuru spēlējot, tu jūties laimīgs”.

Šī “Atkalsatikšanās mūzikā” gan absolventus zālē un uz skatuves, gan pedagogus un viesus darīja laimīgus visa vakara garumā. To paspilgtināja arī koncerta vadītāja, skolas absolvente Ilze Medne.

 

Sveicot skolu 85 gadu jubilejā, bija ieradušies arī ilggadēji sadarbības partneri un atbalstītāji. LNKC pārstāvis, direktora vietnieks kultūrizglītības jautājumos Andis Groza pasniedza skolas pedagogiem atzinības rakstus. Kultūras Ministrijas atzinības rakstus par radošu pedagoģisko darbu un sasniegumiem audzēkņu profesionālajā izglītošanā saņēma Svetlana Sergejeva, Haralds Bauga, Rota Salmiņa, Danuta Kārkliniece. LNKC atzinību par nozīmīgu un radošu pedagoģisko darbu saņēma Žanete Solovjeva, Irīna Kulakova, Jeļena Paura. Rēzeknes domes atzinības rakstus par ieguldījumu Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņu izaugsmē saņēma Ilze Rauza, Oskars Krukovskis, Diāna Gaidule, savukārt atzinības rakstu par godprātīgu darbu Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā saņēma galvenā grāmatvede Zita Šnevele, ko pasniedza Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs.

Skolu jubilejā bija ieradušies apsveikt arī Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, Rēzeknes pilsētas Kultūras un tūrisma centra direktore Jūlilja Daņiļina, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskola, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija, Daugavpils Universitāte, Rēzeknes reģiona mūzikas un mākslas skolas, komponista Jāņa Ivanova mazmeita Diāna Īve

Paldies visiem klātesošajiem un sevišķs paldies skolas atbalstītājiem SIA “Kraģītis”!