23. janvāra pēcpusdienā Jāņa Ivanova Mūzikas vidusskolā notika JIRMV stīgu orķestra koncerts. Tajā piedalījās gan mūsu pašu skolas biedri, gan jau koncertējoši, profesionāli mūziķi no dažādiem Latvijas orķestriem diriģenta Jāņa Stafecka vadībā.

Koncertu ieskandināja Volfganga Amadeja Mocarta Divertisments stīgu orķestrim Re Mažorā. Jau pats nosaukums divertisments apzīmē vieglu instrumentālu skaņdarbu, un tas mums ļāva baudīt klasicisma laika izklaidi.

Lai palīdzētu izprast nākamo skaņdarbu, diriģents iepazīstināja klausītājus ar nelielu stāstījumu par nepārspēto mīlas stāstu un izcēla tēmas, kam pievērst uzmanību – Pētera Čaikovska Fantāzija uvertīra no Romeo un Džuljeta, Džeka Manokiana aranžējumā.

Šo koncertu turpināja ar Džordža Geršvina Šūpuļdziesmu klavierēm, kura arī ir aranžēta stīgu orķestrim. Pēc rāmās šūpuļdziesmas gaisā uzvirmoja dienvidnieciskie salsas ritmi un jamaikiešu melodijas, jo noslēguma skaņdarbs bija Kubiešu uvertīra.  Bez šaubām, dienvidu sajūtas nevar sajust bez perkusijām, tāpēc šajā skaņdarbā pievienojās arī JIRMV perkusionistu trio.

Šis koncerts sniedza ne tikai baudījumu klausītājiem, bet bija arī noderīgs JIRMV stīgu orķestra dalībniekiem, jo viņi guva pieredzi, strādājot kopā ar profesionāliem mūziķiem orķestrī, un guva vērtīgus padomus turpmākajam darbam.

Guntars Poplavskis