Šī gada 5. martā mūsu skolas zālē izskanēja pirmais koncerts no Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedras docenta Jura Žvikova projekta Aicinājums uz deju. Tā arī bija pirmā reize, kad Rēzeknē uzstājas klavieru duets – Juris Žvikovs un Sanita Glazenburga.

Mūziķi prezentēja deju žanra attīstību no agrīnā klasicisma līdz 20. gadsimta beigām. Tika atskaņotas gan oriģinālās, tieši klavieru duetam rakstītās kompozīcijas, gan populāro skaņdarbu aranžējumi.

Augsts izpildījuma līmenis, interesanta koncerta uzbūve un, var teikt, teatrālā režija veicināja neviltotu interesi klausītājiem. Dueta spēli bagātināja dejotāja – horeogrāfe Egija Abaroviča, kuras kustības ienesa zināmo intrigu un papildināja mūzikas dramaturģiju.

Šīs koncerts bija labs piemērs, kā var pasniegt klaviermūziku, lai tā būtu pievilcīga topošiem mūziķiem un sekmētu audzēkņu izaugsmi un attīstību.

JVLMA klavieru katedras docenta Jura Žvikova projekts ir divtik vērtīgs, jo pirms koncerta 3 mūsu skolas audzēkņiem – Intai Ragausei, Rebekai Baroniņai un Alisei Meļko bija dota iespēja piedalīties meistarklasē. Juris Žvikovs un arī Sanita Glazenburga palīdzēja audzēkņiem ar noderīgiem padomiem gan skaņdarbu tēlu atklāšanā, gan tīri tehnisko problēmu risināšanā.

Liels paldies māksliniekiem par sniegtu baudu un veiksmi projekta realizācijā!