21.aprīlī mūsu skolā notika nebijis pasākums: reģiona mūzikas skolu akordeonistu festivāls AKORDEON@SMI-2018.
Tā kā Latvija šogad svin savu simtgadi, arī mēs nolēmām ieguldīt savu artavu mūsu valsts slavināšanā, izlolojot jaunu pasākumu, kuram, cerams, būs arī turpinājums. Tādēļ festivāls iesākās ar R.Paula skaņdarbu „Latgalei”, kura izpildījumā piedalījās visu festivāla dalībnieku apvienotais orķestris un diriģente Vija Poikāne.
AKORDEON@SMI – ko gan sevī ietver šis nosaukums. Atslēgas vārds, protams, ir akordeons. Tas bija aicinājis sanākt kopā reģiona mūzikas skolu akordeonistiem un veidot mazo SMI: radīt sadarbību, atklāt mīlestību un izmantot iespējas to visu parādīt, muzicējot uz J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas skatuves.
Festivālā AKORDEO@SMI-2018 klausītājus priecēja jaunie talanti no Kārsavas, Ludzas, Maltas, Viļāniem un Rēzeknes, spēlējot gan solo, gan ansambļos, gan noslēdzot festivālu apvienotajā orķestrī.
Pirmais festivāls ir izskanējis, lai radošs un jaunām idejām bagāts turpinājums.