Par tradīciju ir kļuvis ģimeņu iemīļots Latvijas Nacionālā  simfoniskā orķestra festivāls Vasarnīca. Tieši Rēzekne bija izvēlēta par 3 dienu festivāla norises vietu. LNSO Vasarnīca norisinājās no 24. līdz 26.augustam Latgales vēstniecībā Gors. Festivāla programma aicināja ne tikai uz diviem lieliem klasiskās mūzikas koncertiem, bet arī divām muzikālām izrādēm, darbnīcām un spēlēm gan bērniem, gan pusaudžiem. Un viens no festivāla spilgtākajiem koncertiem tika aizvadīts 25.augusta pievakarē ,amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina 100 gadu jubilejas zīmē. Šis mūzikas festivāls bija sevišķi īpašs un atmiņā paliekošs JIRMV jeb Rēzeknes festivāla kora dalībniekiem, kā arī Rēzeknes pilsētas aktīvajiem koristiem, kas muzicēja  uz vienas skatuves kopā ar izciliem mūziķiem. Tā kā komponists daudz rakstīja mūziklus, arī koncertā skanēja Simfoniskās dejas no populārā mūzikla Vestsaidas stāsts un dziedājumi no citiem mūzikliem. Jau pašā kora uznācienā bija radīta svinīga Bernsteina ballītes atmosfēra, ko vēl vairāk izcēla koristu deju soļi pa zāli un, protams, vitālā, mūziklu rūdītā mecosoprāna balss īpašniece Kima Krisvela no ASV, kurai balss dotības savienojas ar aktiermākslu.

JIRMV audzēkņi atzīst, ka koncerts ir devis lielu gandarījumu un profesionālu praksi, bez kuras, protams, mūziķim neiztikt. Tā kā Bernsteinam bija tuvas Dienvidamerikas krāsas un viņa sieva ir bijusi čīliete, arī viens no skaņdarbiem bija spāņu valodā, kas audzēkņiem deva priekšstatu par spāņu valodas savdabību, spāņu kaislīgumu, enerģiskiem deju ritmiem un vitalitāti.

Audzēkņi vēlas pateikties Latgales vēstniecībai Gors par uzaicinājumu piedalīties šajā aizraujošajā mūzikas ceļojumā kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.