No 2019. gada 14. līdz 25. februārim Latvijā norisinājās XI Starptautiskais Saksofonmūzikas festivāls “SAXOPHONIA”, kura ietvaros 20. – 22. februārī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolā notika saksofonmūzikas konkurss. Festivāla organizatori – SIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju (JVLMA) un Rīgas Saksofonu kvartetu.

Saxophonia saksofonistu konkursam tika pieteikts lielākais dalībnieku skaits visā konkursa pastāvēšanas vēsturē – 107, to skaitā arī mūsu skolas audzēkņi – 2.klases audzēkne Māra Medne, 4.klases audzēknis Andrejs Daniils Sorokins un 8.klases audzēkne Katrīna Belinska /ped. Haralds Bauga, KCM Svetlana Sergejeva/. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija – Guntis Kuzma /Latvija/, Oskars Petrauskis /Latvija/, Olavi Kasemā /Igaunija/, Vladimirs Skorohodovs /Baltkrievija/, Bogdans Konstantīns /Rumānija/, Ainars Šablovskis /Latvija/.

Konkursa dienu ietvaros dalībniekiem, pedagogiem un koncertmeistariem, uzrādot dalībnieka karti, bija iespēja apmeklēt lieliskus saksofonmūzikas koncertus Džezā tikai saksofoni Spīķeru koncertzālē un Lūsēna, Zaļupes, Mences pirmatskaņojumi un 12 saksofoni Sv. Jāņa baznīcā, kuros koncertēja Saksofonu kvartets Atomos, Latvijas Radio koris, Rīgas Saksofonu kvartets, JVLMA Saksofonu kvartets, Jolanta Strikaite-Lapiņa un Kristīne Adamaite. 23. februārī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā notika SAXOPHONIA noslēguma koncerts, kur uzstājās augstāko rezultātu ieguvēji, kā arī saksofonu koporķestris – tajā muzicēja konkursa dalībnieki, viņu pedagogi un Latvijas saksofonspēles izpildītājmākslinieki.

Sveicam mūsu skolas audzēknes -laureātes Katrīnu Belinsku ar iegūto I vietu un Māru Medni ar iegūto II vietu!