10.-13. oktobrī Latgales Vēstniecībā Gors jau ceturto reizi notika ērģeļmūzikas festivāls ORGANismi, kurā piedalījās arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas meiteņu koris Krelles, sadarbojoties ar pasaulslaveno latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu un grupas Instrumenti dalībnieku un līdzveidotāju Shipsea (Jāni Šipkēvicu). 12.oktobrī diriģenta Jāņa Veļičko vadībā koncertā izskanēja J.S.Baha, D.Langa, G. Forē u.c. komponistu darbi, starp kuriem bija arī pats J. Šipkēvics.

Īpaši iestudētā programma Origin priecēja dažādu paaudžu apmeklētājus ne tikai ar savu neparasto priekšnesumu klāstu, bet arī ar skaņu un gaismas efektiem, uzburot gaidāmās ziemas burvību, kā arī liekot aizdomāties par zemes klimata izmaiņām un mūsu rīcību nākotnē.

Mierīgā, pārdomu raisošā gaisotnē saplūda vareno ērgeļu, flīģeļa un balsu skanējums, veidojot neaizmirstamu sajūtu buķeti. Kā minēja kora dalībnieces Iespēja dziedāt, sadarboties ar tik patīkamiem, sirsnīgiem māksliniekiem ļoti motivē un uzjundī ļoti jaukas emocijas, tā ir iespēja izjust īstu mūzikas baudījumu, pat eiforiju…

 Paldies Latgales Vēstniecībai Gors par iespēju pilnveidoties un izjust īstu koncertmākslinieku pieredzi. Īpašs paldies koncerta dvēselei JIRMV pedagoģei – Ilonai Rupainei.