20. februārī Pāvula Jurjāna mūzikas skolā notika 8. Starptautiskais pianistu konkurss “Jaunais virtuozs”.

Konkursu vērtēja kompetenta žūrija: Žūrijas priekšsēdētājs – Juris Kalnciems (Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, profesors), Žūrijas locekļi – Martti Raide (Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas pedagogs, Tallinas Mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītājs), Ilze Treija (Emīla Dārziņa mūzikas skolas klavieru nodaļas pedagogs) un Viesturs Mežgailis (Pāvula Jurjāna mūzikas skolas direktors).

Konkursā piedalījās 23 dalībnieki četrās vecuma grupās.

Konkurss ir sarežģīts ar to, ka ir jāizpilda obligāts J.S.Baha skaņdarbs, K.Černi etīde no norādīta opusa un virtuozs skaņdarbs.

A grupā 1. vieta netika piešķirta, bet 2. vietu ar augstāko punktu skaitu ieguva mūsu skolas 3.klases audzēkne Veronika Skurjate (ped. Ilze Rauza). Apsveicam!!!

Mūsu skolas 6.klases audzēknis Edgars –Reinis Slavinskis (ped. Nellija Sarkane) konkursā piedalījās C grupā un ir ieguvis ļoti lielu konkursa pieredzi, apguvis sarežģītu programmu un iedvesmojies jauniem sasniegumiem klaviermūzikas apguvē.