Džeza mūzikas kultūra Latvijā turpina strauji attīstīties. Šīs tendences ir vērojamas arī izglītības sfērā. Latgalē jau trīs gadus Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā var apgūt izglītību programmā “Džezs un ritma mūzika”, tā ir pirmā mācību iestāde Latgalē, kura atvērusi šo izglītības programmu. Skolas audzēkņi muzicē, aktīvi piedalās Latgales jaunajā ikgadējā Baltijas džeza festivālā “Škiuņa džezs”, kura mērķis ir veicināt interesi par džeza mūziku, rosināt topošo un esošo džeza mūziķu sadarbību, kā arī izdzīvot džeza mūzikas burvību Latgalē.

19. oktobrī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā norisināsies džeza meistarklases “Ritma grupas nozīme džeza ansamblī un mūzikā”. Meistarklases vadīs Toms Poišs, basģitāras un ansambļu pasniedzējs, Ritma mūzikas un mūzikas tehnoloģiju nodaļas vadītājs Ventspils Mūzikas vidusskolā. Kaspars Kurdeko – bundzinieks un komponists, studējis Amsterdamas Mūzikas konservatorijas Džeza nodaļā. Manhetenas Mūzikas skolā. Ņujorkā apguvis sitamo instrumentu spēli un kompozīciju, studējot pie tādiem džeza mūzikas lietpratējiem kā Džons Railijs, Henrijs Kouls, Deivs Lībmans, Ari Honigs, Teo Blekmans un Deivs Duglass.

Mūziķu dibinātais džeza kvartets DekoMotion atzīts par labāko ansambli starptautiskajā konkursā Keep an Eye Jazz Award 2010 Nīderlandē, savukārt, pats mūziķis tajā ieguvis balvu kā labākais izpildītājs. Kaspars Kurdeko aktīvi darbojas dažādos starptautiskos un pašmāju projektos, to vidū Baltijas valstu džeza mūziķu grupa Tree Stones un trio KlusiKlusi, uzstājies festivālos un koncertos Latvijā, Dienvidkorejā, Francijā, Vācijā, Portugālē un citviet. Ņujorkas radoši piesātinātajā vidē pavadītais laiks ir veidojis mūziķa rokrakstu, kurā nolasāma dažādu mūzikas un mākslas stilu ietekme. Kaspars Kurdeko komponējis mūziku kinofilmai “Kriminālās ekselences fonds”, kā arī modernās dejas izrādei “Divotne” ar Rūtas Pūces un Annas Novikovas horeogrāfiju un laikmetīgā baleta viencēlienam “Tikko” Elzas Leimanes horeogrāfijā, 2018. gadā kopradīts viencēliena balets “(Ne)Stāsti Man Pasakas”. Etno ārtroka grupas “BurMani” albuma Tālu Tālu mūziķis un kompozīciju autors.

Meistarklases atbalsts Valsts Kultūrkapitāla fonds.