2020.gada nogalē klausītāju vērtējumam tika nodots jauno Latgales džeza mūziķu Jurģa Lipska, Kristiana Justa un Ralfa Arbidāna mūzikas albums, kurā jaunos aranžējumos skan vairākas latgaliešu tautasdziesmu melodijas.

 “Taids džezs” ir pirmais Latgalē izdotais džeza mūzikas albums, ko iniciējuši un realizējuši  J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas Džeza mūzikas nodaļas audzēkņi. Muzikāli aktīvo jauniešu un Latgales patriotu pirmais skolotājs un iedvesmotājs ir talantīgais pirms dažiem gadiem aizsaulē aizgājušais džeza mūziķis Toms Lipskis. Albumā ir piecas pop/jazz stila oriģinālkompozīcijas, kas sacerētas šīs vasaras laikā, par pamatu ņemot latgaliešu tautasdziesmu melodijas. Albuma ierakstā piedalījušies sitaminstrumentālists Jurģis Lipskis, basģitārists Ralfs Arbidāns un ģitārists Kristians Justs, kā arī Artūrs Krišjānis Goba un Santa Kauliņa – klavieres, Reinis Puriņš – trompete, Raimonds Petrovskis un Haralds Bauga – saksofons.

 Īpaši zīmīgi ir tas, ka puiši ir pirmie mūziķi Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā, kas izdevuši albumu savos studiju gados.

Apsveicam, lepojamies un priecājamies! Vēlam veiksmi turpmākajā radošajā darbībā!