Nupat noslēdzies II Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss „WIND STARS 2021”.

Esam ļoti priecīgi par rezultātiem, jo laureātu starpā ir arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas IV kursa audzēknis Eduards Geikins-Tolstovs (sitaminstrumentu spēle), kurš konkursā ieguva GRAND PRIX balvu! Apsveicam Eduardu, viņa skolotāju Romānu Ivanovu un koncertmeistari Irinu Kigitoviču ar brīnišķīgiem panākumiem!

Konkursā piedalījās gan mūzikas skolu, gan mūzikas vidusskolu audzēkņi dažādās vecuma kategorijās pūšaminstrumentu spēles un sitaminstrumentu spēles specialitātēs. Šogad tas noritēja attālinātā formātā, dalībniekiem iesūtot video ierakstus ar savu priekšnesumu. Konkursu vērtēja starptautiska žūrija – komisijas sastāvu veidoja mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas, Ungārijas, Izraēlas, Ukrainas, Gruzijas, Slovākijas, Vjetnamas, Mongolijas, Beļģijas, Bosnijas un Hercogvinas, Japānas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Taivānas.

* foto: JIRMV arhīvs un https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/pusaminstrumentu-speles-konkursa-wind-stars-2021-norise.a141027/