2020.-2021. mācību gadā Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas I-IV kursa audzēkņi kļūst līdzdalīgi Latvijas valsts finansētās atbalsta programmā „Latvijas skolas soma”

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās ietvaros arī JIRMV vidusskolas audzēkņiem tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.

Programmas mērķis ir nodrošināt iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

28. aprīlī un 5. maijā I-IV kursa audzēkņiem bija iespēja skatīt interaktīvu klausāmizrādi “Noklausies”. Režisora VALTERA SĪĻA JAUNĀ IZRĀDE “NOKLAUSIES” stāsta par 30 gadu senu pagātni, kurā cilvēki nekad nevarēja būt droši, vai viņu sarunas kāds nenoklausās. Skatītājs iejūtas VDK ierēdņa ādā un pats izlemj, kuras sarunas klausīties, tādējādi veidojot savu sižeta līniju.

Paldies Latvijas skolas somas programmai par sniegto iespēju iepazīt Latvijas kultūrvidi!