Vieglās Parīzes vēsmās un gaisotnē tika aizvadīta 22. Aprīļa meistarklase, kuru JIRMV vadīja Juris Žvikovs un Sanita Glazenburga. Šis klavierspēles duets meistarklases “Muzikāli-mākslinieciskās iztēles stimulēšana un tehniskā izpildījuma pārliecinoša realizēšana” laikā strādāja ar trīs JIRMV audzēkņiem. Mūsu skolas audzēkņiem bija iespēja noslīpēt sava muzikālā priekšnesuma tehnisko un māksliniecisko meistarību. Meistarklase bija īpaši vērtīga ar to, ka audzēkņus konsultēja uzreiz divi jomas profesionāļi. Svarīgi skaņdarbu ir ne tikai precīzi nospēlēt, bet arī sajust tā noskaņu, vēstījumu, domu. Pianisti katram no aktīvajiem meistarklases dalībniekiem lika aizdomāties, analizēt skaņdarbu.  

Kopumā meistarklasē piedalījās gandrīz 30 dalībnieki no JIRMV un reģiona mūzikas skolām.

Sveika, Francija! Tāds ir klavieru dueta – Juris Žvikovs un Sanita Glazenburga – jaunās koncertprogrammas nosaukums, kuru visiem meistarklases dalībniekiem bija iespēja baudīt dienas noslēgumā. Šajā programmā bija dzirdama – izsmalcinātība, šarms, delikātums, vieglums… Franciskais. Koncertā vienkopus bija iespēja dzirdēt Gabriela Forē, Erika Satī, Frānsisa Pulenka, Kloda Debisī, Žorža Bizē un Morisa Ravēla skaņdarbus. Par Francijas, konkrēti Parīzes, kafejnīcas noskaņas radīšanu bija īpaši padomāts. Šis atbildīgais uzdevums tika uzticēts muzikoloģei Ievai Rozenbahai, kura veiksmīgi, kā stāstnieks, spēja paspilgtināt sajūtu, it kā visi klātesošie atrastos Parīzē.

Liels paldies visiem pasākuma dalībniekiem un rīkotājiem par muzikāli piepildīto dienu! Uz tikšanos arī citos JIRMV rīkotajos pasākumos!