Pirms svētku vakarā, 3. maijā, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolā jau ne pirmo reizi norisinājās pavisam nopietni nenopietnais Beztalantu šovs. Šī pasākuma laikā JIRMV audzēkņi skatītājiem un speciāli atlasītai žūrijai piedāvāja 5 priekšnesumus no 5 dažādām, ļoti atšķirīgām komandām: “Fonds SMAGI”, “Zilvīzija”, “Ieslēdziet skaņu, Jums atnāks ziņa!”, “JIRMV likumsargi” un “Trīs muskatīri un vīns – 3D”

Katrs no rādītajiem priekšnesumiem, par spīti šova nosaukumam, ideāli atklāja to, cik īstenībā JIRMV audzēkņi ir talantīgi. Šova mērķis bija parādīt savus slēptos talantus, kas nav saistīti ar skolas ikdienas darbu, ikdienas mūzikas apgūšanas procesu, kā arī saliedēt audzēkņus vēl ciešāk, nekā tas ir bijis līdz šim. To pierādīja kaut vai fakts, ka komandas sastāvēja ne tikai no kursa biedriem, bet arī jauktās komandas. Beztalanti atklāja šova dalībnieku talantus, kas ikdienā iespējams, nav tik izteikti pamanāmi: spēja atbrīvoties, veselīgs humors gan par sevi, gan saviem skolas biedriem, aktiermeistarība, spēja improvizēt un atrast risinājumus neparedzētās situācijās. Audzēkņi parādīja to, cik visi ir vienoti, draudzīgi un brīvi savā būtībā!

Izvērtēt visus beztalantīgos talantus nepavisam nebija viegli, jo katrs no priekšnesumiem bija unikāls un vienreizējs. Žūrijas sastāvu veidoja skolas direktors Raimonds Arbidāns, izglītības metodiķe Ilze Unzule un iepriekš nepabrīdinātais pārstāvis no skatītāju vidus – skolotājs Aleksandrs Maslovs. Pēc katra no priekšnesumiem, žūrijas pārstāvjiem tika dots vārds – iespēja izteikt savu viedokli, komentāru, vai vienkārši pateikt paldies par redzēto. Lai uzturētu sacensību garu, žūrija katru no priekšnesumiem varēja vērtēt 5 punktu skalā. Jāatzīst, ka viss bija tik pārsteidzoši skaisti un aizraujoši, ka 1, 2 un 3 punktu lapiņas ne reizi neviens tā arī neredzēja. Tas vien par daudz ko liecina, vai ne?

Paldies visiem pasākuma organizatoriem, dalībniekiem un viesiem, kuri aktīvi atbalstīja savus talantīgos skolas biedrus. Šis bija pasākums, kas lika smaidīt, smieties un iedvesmoties! Jāmin, ka organizatori arī bija paši JIRMV audzēkņi. Lai izdodas arī turpmāk!