6.maijā, JIRMV audzēkņi izmantoja iespēju un devās uz Latgales vēstniecību GORS, kur apmeklēja vienu no Latvijas skolas somas atbalstītajiem pasākumiem. „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās ietvaros arī JIRMV vidusskolas audzēkņiem tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Pateicoties tam, ka kultūras pasākumus, beidzot, ir iespējams apmeklēt klātienē, I-IV kursa audzēkņi devās uz Goru, lai baudītu Andrea Salustri izrādi “Materia”. Izrāde notika divos laikos, kas deva iespēju piedalīties SARUNAS PAR CIRKU ar Rīgas cirka pārstāvēm, kā arī pēc izrādes visi klātesošie tika aicināti uzkavēties, lai aprunātos ar pašu mākslinieku.

Andrea Sulustri ir dzimis Romā, apguvis filosofiju, kontaktžonglēšanu, manipulācijas ar uguni, darbojies kā ielu mākslinieks, šobrīd ir viens no laikmetīgā cirka pārstāvjiem.

Izrāde “Materia” bija negaidīta, savā ziņā. Nosaukumā iekļautais vārds “cirks”, lika cerēt un gaidīt ko citādāku, taču arī sagaidītais nelika vilties! Polistrols jeb putuplasts izrādē spēlēja galveno lomu. Andrea Sulustri vadībā tas ieguva kustību spēju un raksturu. Sulustri radītā putuplasta pasaule ripo, virpuļo, dejo, stāsta par emocijām, dzīvi, pasauli.. Pilnīgi visiem izrādes apmeklētājiem pēc redzētā bija savs viedoklis, daudzi neslēpa savu sajūsmu, citi atklāti minēja, ka nesaprata redzēto, bet vēl citi brītiņu klusējot sēdēja un pārdomāja redzēto. Atkarībā no katra skatītāja sajūtām, iepriekšējās pieredzes un, iespējams, pat tā brīža emocionālā stāvokļa bija atkarīgs, kā tad mēs katrs šo visu redzēto uztvērām.

Ļoti vērtīgas bija sarunas kopā ar pašu Andrea Sulustri. Tagad mēs zinām, ka ir dzīvas būtnes (tārpi), kas pārtiek no putuplasta!

Liels paldies Latvijas skolas somai par iespēju sevi bagātināt, redzēt, domāt un just vairāk!